120 talentovaných studentů ze zahraničí v ČR díky vzdělávacím programům od ECCE

2. 10. 2017

V České republice vzniká globální leader v oblasti krátkodobého vzdělávání studentů i profesionálů - podporující silně CSR.

Náš člen, European Centre for Career Education (ECCE), dokázal během jediného roku získat 120 talentovaných studentů ze zahraničí pro své vzdělávací programy v oblasti podnikání a práva a nově se pouští i do architektury a medicíny. Markéta Štětinová z Asociace společenské odpovědnosti letos společně s Pavlou Gombou (UNICEF), Veronikou Kušíkovou (UNILEVER) a Miroslavem Uřičařem (Legalite) studentům během své přednášky vysvětlovali, co je to CSR a jak se globálně liší. Vzhledem k většině studentů přijíždějícíh z Asie to bylo navíc kulturně obohacující pro všechny účastníky.
Studenti přijíždějící do České republiky patří mezi nejtalentovanější studenty svých škol a předpokládá se, že se v budoucnosti budou věnovat například mezinárodnímu obchodu či jinak zastřešovat mezinárodní agendu svých budoucích zaměstnavatelů. Je tak nesmírně prospěšné, že jejich první zahraniční cesta směřuje právě do České republiky a silné české firmy a regionální pobočky globálních firem se věnují jejich tréninku a přípravě na zaměstnání. Mezi známé partnery ECCE patří například Siemens, Tesla, Unicredit, DLA Piper, Clifford Chance, Schönherr nebo Glatzová & Co. Mezi přednášející patřili i takové osobnosti, jakými jsou Omar Koleilat (CEO, Crestyl), Martin Hausenblas (zakladatel, Liftago), Alex Braun (Ředitel, SKDKnickerbocker), Patr Kuhn (partner, BADOKH), Rostislav Pekař (partner, Squire Patton Bogs) nebo Jiří Přibáň (profesor, Cardiff University).
European Centre for Career Education v tomto roce Asociaci navíc podpořilo i darem 100.000 Kč, které budeme moci použít pro naplnění našich aktivit. Cílem spolupráce mezi Asociací a ECCE je ukázat mimoevropským studentům, že právě Česká republika a odpovědný přístup firem a institucí zde může být příkladem i v dalších státech mimo území Evropské unie, že se vyplatí věnovat více pozornosti globálně i našemu státu a být tak v tomto ohledu leadery nejenom regionu Střední a Východní Evropy. Nově zahájený program ECCE věnující se už nejenom studentům, ale i zkušeným profesionálům v tomto může být ještě silnějším příkladem. Ten by měl být spuštěn na začátku příštího roku a bude se věnovat již nejenom studentům, ale nově i advokátům a manažerům a jejich přípravě na globální podnikatelské prostředí. I v tomto případě bude ECCE dozajista podporovat CSR a do svých programů jej zařadí jako jejich pevnou součást. Česká republika se tak nemusí jen učit, ale současně na globální úrovni být i učitelem a udavatelem globálních trendů.
Více informací naleznete na webových stránkách www.eccedu.org a na Facebooku European Centre for Career Education.