130. členem Asociace společenské odpovědnosti se stala společnost SAP

25. 5. 2016

Společnost SAP se angažuje v oblasti společenské odpovědnosti a udržitelného rozvoje mnoha globálními i lokálními projekty.

Ty zahrnují jak participaci zaměstnanců v rámci firemního dobrovolnictví v průběhu tzv. October – Month of Service (video ke shlédnutí zde), tak projekty dlouhodobé spolupráce s neziskovým sektorem. Společnost SAP si klade za cíl podporovat zejména mladé lidi v oblasti rozvoje STEM (Science, Technology, Engineering, Math), pomáhat zejména sociálním, ale i komerčním startupům především v oblasti IT, spolupracovat s těmi, kteří mají chuť společně se společností SAP dělat svět lepším.

Společnost SAP navázala spolupráci s Asociací společenské odpovědnosti v rámci partnerství na nedávném globálním summitu GLOBAL COMPACT 2030, který uspořádala začátkem května v Praze. Summit navštívilo na 300 klíčových hráčů ovlivňujících budoucnost udržitelného podnikání z celého světa a stal se největší CSR konferencí pořádanou v ČR.

„Tato zkušenost byla pro nás tak inspirativní a pozitivní, že jsme se rozhodli z jednorázové spolupráce přejít k její dlouhodobé formě a oboustranně tak benefitovat z výhod, které jistě přinese, a to zejména v rámci vzájemného se učení a čerpání zkušeností v oblasti CSR a dlouhodobě udržitelného rozvoje“, uvádí Eva Dudová, Senior Communication Specialist & CSR Lead, SAP BSCE.

SAP v České republice

Společnost SAP otevřela svoji pobočku v České republice v roce 1992 a dnes již má více než 1 300 českých zákazníků. Spolu s prvním sídlem vzniklo i vývojové centrum v Brně, které v současnosti vyvíjí klíčový produkt společnosti SAP S/4HANA s aplikacemi FIORI. V průběhu působení na českém trhu společnost SAP postupně rostla a rozšiřovala své aktivity, v roce 2004 bylo založeno centrum sdílených služeb, SAP Business Services Centre Europe (SAP BSCE), které pobočkám SAP po celém světě poskytuje služby v oblasti lidských zdrojů, financí a marketingu.

V roce 2012 se stala součástí SAP společnost Ariba, která poskytuje cloudová řešení pro firemní nákupy a finanční operace, a v roce 2015 společnost Concur, která je dodavatelem cloudového softwaru pro správu služebních cest a cestovních výdajů. Obě tyto akvizice byly součástí strategie stát se inovativní cloudovou společností, jejíž základy jsou postaveny na výkonné platformě SAP HANA. V roce 2016 spojují tyto týmy v České republice své síly v novém komplexu Metronom Business Center u stanice metra Nové Butovice v Praze.

Společnost SAP podporuje startupy, spolupracuje s neziskovými organizacemi, univerzitami, obchodními komorami a vládními i nevládními rozvojovými institucemi, a především celkově investuje do inovací. V nadcházejícím roce vytvoří SAP na českém trhu díky rozšíření inovační laboratoře v Brně 80 nových pracovních pozic nejen pro absolventy a mladé talenty.