227 gólů pro sestřičky Sue Ryder

22. 9. 2021

9. září 2021 se na Strahově konal 13. ročník charitativního turnaje firem v malé kopané. Pořadatelem je nezisková organizace Sue Ryder, která již 23 let kope za důstojné stáří v naší zemi. I letos se k ní přidalo 28 firem, které společně poskládaly výtěžek 1 060 460 Kč. Pomohou financovat práci zdravotních sestřiček v domově pro seniory Sue Ryder. Křišťálový pohár vyhrála společnost 8000DŮVODŮ, stříbro si odnesla firma Sodexo , třetí skončil tým Balance Club Brumlovka.

„Sestřičky v domově pro seniory Sue Ryder jsou něco jako strážní andělé. 24 hodin denně bdí nad životy starých křehkých lidí. Musí pohotově reagovat na změny zdravotního stavu našich klientů. Dohlíží na užívání léků, odběry krve, převazy ran, spolupracují s mobilním hospicem, komunikují s rodinami. Jsme vděční, že se podpora Sparty, účast 28 firem a góly, které padly na Strahově, promění v křídla pro zdravotní sestřičky Sue Ryder.“, říká Matěj Lejsal, ředitel Sue Ryder.

Sue Ryder není zdravotnické zařízení. Nabízí několik sociálních služeb a s lékaři spolupracuje. Ale v domově pro seniory není lékař přítomný 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Zdravotní sestry tak nesou velikou odpovědnost, protože s ním nemohou konzultovat každé své rozhodnutí.

Sue Ryder Charity Cup se hraje od roku 2009 ve Fotbalovém centru mládeže Strahov díky podpoře generálního partnera AC Sparta Praha fotbal, a.s., pod záštitou Britské obchodní komory v České republice. Tento turnaj byl realizován s finanční podporou Magistrátu hl. města Prahy. 13letou historií turnaje prošlo více než 134 fotbalových týmů z různých odvětví. Firmy tady spojují společenskou odpovědnost s teambuldingem. Zaplatí benefiční startovné a jejich zaměstnanci si mohou jít zahrát fotbal za důstojné stáří.

Výsledky 13. ročníku:
1. místo: 8000DŮVODŮ
2. místo: Sodexo
3. místo: Balance Club Bru,lovka
4. místo: Würth

Další místa v řazení dle abecedy:
5. – 8. místo: KPMG, ČEZ, Tefos, ABS Jets
9. – 16. místo: Rödl, Livesport, Kooperativa, Grant Thornton, Generali ČP, Software602, Poštovní spořitelna, A11
17. – 24. místo: ČSOB, Magistrát hl. m. Praha, Volkswagen F. S., ČSOB Leasing, Arval, Tekro, Česká spořitelna – penzijní spol., Promsat

Virtuální týmy: Fotbalová asociace České republiky, Citibank, A11 – Náš REGION a Cewe

Mediální partneři byli Rádio Impuls, Livesport, VLM Média.


Zdroj: 227 gólů pro sestřičky Sue Ryder. Sue Ryder. Tisková zpráva, 13. 9. 2021.

Související

Děti z duhových rodin si zaslouží rovné postavení, apeluje W4W

Přejít na článek

Připojte se k Mezinárodnímu dni žen a ukažte, na čem vám záleží

Přejít na článek