3000 přečtených knih pomůže dětem v nouzi. Začíná akce Čteme pro Kuře.

19. 11. 2020

Dášenka, Harry Potter, Ezop, Pipi Dlouhá punčocha. Po generace rozdávají radost a díky vám mohou nyní i pomáhat. Spojte potěšení z dobré knihy s radostí z pomoci druhým. Právě zahájená charitativní akce Čteme pro Kuře je určená všem, kteří rádi čtou a dělají dobré skutky.

Šarlotce ve 4 letech diagnostikovali vrozenou nedoslýchavost. Podle lékařů se vada může zhoršit až do úplné ztráty sluchu. I přes svůj handicap nastoupila s pomocí naslouchátka do 1. třídy. Zařízení však není dostatečně silné, aby Šarlotka zřetelně slyšela své okolí. Hlavně matku, která ji sama vychovává. Vylepšit život i komunikaci mladé dívky může speciální naslouchadlo. Na pomoc Šarlotce a dalším dětem se složitým životním osudem můžete přispět i vy.

Stačí jít na webové stránky www.ctenipomaha.cz, přečíst knihu vybranou patronem projektu Zdeňkem Svěrákem a správně vyplnit kvíz. Odměnou je 50 korun, které putují na charitativní sbírku Pomozte dětem. Cílem je vybrat 150 000 Kč – v přepočtu 3000 knih. Akce probíhá od 13. listopadu 2020 do 3. ledna 2021.

„Motivovat děti skrze on-line prostředí, že čtení je úžasná zábava a navíc, že mohou sami pomoci dětem v nouzi, je pro mě velká výzva. Jsem ráda, že se projektu mohu aktivně účastnit.“ Říká herečka a patronka projektu Marie Doležalová a dodává: „Těší mě, že náš projekt podpořili i další osobnosti jako Veronika Khek Kubařová, nebo Katka Pechová.“

Pomozte dětem je dlouhodobý charitativní projekt Nadace rozvoje občanské společnosti a České televize spojený s celonárodní veřejnou sbírkou zaměřenou na pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 let věku v celé ČR. Od roku 1998 se podařilo rozdělit více než 250 milionů Kč. V celkovém součtu pomohl projekt POMOZTE DĚTEM téměř 200 tisícům dětí. Čteme pro Kuře se koná již po deváté ve spolupráci s Nadací Martina Romana.

Související

Zaměstnanci ČEPS vybrali charitativní projekty, které získají podporu z Dárcovského programu

Přejít na článek

Vuch společně se svými zákazníky přispěla prostřednictvím limitované edice kabelek projektu Tělo s příběhem

Přejít na článek