3000 přečtených knih pomůže dětem v nouzi. Začíná akce Čteme pro Kuře.

19. 11. 2020

Dášenka, Harry Potter, Ezop, Pipi Dlouhá punčocha. Po generace rozdávají radost a díky vám mohou nyní i pomáhat. Spojte potěšení z dobré knihy s radostí z pomoci druhým. Právě zahájená charitativní akce Čteme pro Kuře je určená všem, kteří rádi čtou a dělají dobré skutky.

Šarlotce ve 4 letech diagnostikovali vrozenou nedoslýchavost. Podle lékařů se vada může zhoršit až do úplné ztráty sluchu. I přes svůj handicap nastoupila s pomocí naslouchátka do 1. třídy. Zařízení však není dostatečně silné, aby Šarlotka zřetelně slyšela své okolí. Hlavně matku, která ji sama vychovává. Vylepšit život i komunikaci mladé dívky může speciální naslouchadlo. Na pomoc Šarlotce a dalším dětem se složitým životním osudem můžete přispět i vy.

Stačí jít na webové stránky www.ctenipomaha.cz, přečíst knihu vybranou patronem projektu Zdeňkem Svěrákem a správně vyplnit kvíz. Odměnou je 50 korun, které putují na charitativní sbírku Pomozte dětem. Cílem je vybrat 150 000 Kč – v přepočtu 3000 knih. Akce probíhá od 13. listopadu 2020 do 3. ledna 2021.

„Motivovat děti skrze on-line prostředí, že čtení je úžasná zábava a navíc, že mohou sami pomoci dětem v nouzi, je pro mě velká výzva. Jsem ráda, že se projektu mohu aktivně účastnit.“ Říká herečka a patronka projektu Marie Doležalová a dodává: „Těší mě, že náš projekt podpořili i další osobnosti jako Veronika Khek Kubařová, nebo Katka Pechová.“

Pomozte dětem je dlouhodobý charitativní projekt Nadace rozvoje občanské společnosti a České televize spojený s celonárodní veřejnou sbírkou zaměřenou na pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 let věku v celé ČR. Od roku 1998 se podařilo rozdělit více než 250 milionů Kč. V celkovém součtu pomohl projekt POMOZTE DĚTEM téměř 200 tisícům dětí. Čteme pro Kuře se koná již po deváté ve spolupráci s Nadací Martina Romana.

Související

Tesco spouští 8. kolo grantového programu Vy rozhodujete, my pomáháme

Přejít na článek

Za šest let lidé se sportovní aplikací EPP nasportovali téměř 135 milionů korun

Přejít na článek