40 000 studentů v aplikaci Filtermac. Univerzity ušetřily téměř 8 milionů PET lahví

14. 12. 2022

Univerzitní studenti využívající chytré výdejníky Filtermac na mikrofiltrovanou vodu ušetřili už přes 194 tun plastů a 447 tun CO2 z výroby a dopravy PETek. Znáte Filtermac? Jde o moderní alternativu k balené vodě, která snižuje velké množství plastů. Myšlenka je jednoduchá. Má-li člověk po ruce důvěryhodný zdroj skvělé vody, pak si ji rád natočí do vlastní láhve a nepůjde si koupit PETku. Tento ESG projekt chrání přírodu a zdraví lidí.

Filtermac je síť desítek chytrých filtračních výdejníků na více než 50 fakultách českých vysokých škol. Na provoz Filtermaců přispívají partneři projektu. Dělají tím dobrou věc a na oplátku získávají prostor k prezentaci na LCD Filtermacu a v banneru aplikace Filtermac. Tento reklamní prostor využívají například pro svá HR sdělení či ke zviditelnění brandu především mezi vysokoškoláky.

Momentálně je Filtermac v dosahu cca 135 tisíc studentů a celková měsíční úspora činní kolem 300 000 PET lahví (0,5 l). V aplikaci Filtermac je 40 000 aktivních uživatelů.

Zdravá voda pro každého. Jak to funguje?
Filtermac upravuje kohoutkovou vodu v okamžiku, kdy si ji člověk stáčí do své vlastní lahve. Zbavuje ji nežádoucích chutí, pachů, chlóru a mikronečistot o velikosti 0,2 mikronu. Odstraní z ní také většinu pesticidů a zbytků léků. UV světlem se navíc eliminují bakterie. Uživatelé si mohou natočit perlivou i neperlivou, voda je vždy chlazená. Do své lahve si ji točí s pomocí mobilní aplikace Filtermac.

Filtermac se stal semifinalistou v kategorii Cirkulární ekonomika v Cenách SDGs 2022. V roce 2019 se dostal za naplňování globálních cílů mezi TOP 15.


Zdroj: 40 000 studentů v aplikaci Filtermac. Univerzity ušetřily téměř 8 milionů PET lahví. Filtermac. Tisková zpráva. 28. 11. 2022.

Související

Učíme žáky, ne předměty. Inspirace z cesty po Finsku a Estonsku

Přejít na článek

Když prevence není nikdy dost: Udržitelný brunch upozornil na péči o duši, svaly i mozek

Přejít na článek

SDGs v ohrožení: Jak celosvětové krize zastavily dosahování globálních cílů

Přejít na článek