40 000 studentů v aplikaci Filtermac. Univerzity ušetřily téměř 8 milionů PET lahví

14. 12. 2022

Univerzitní studenti využívající chytré výdejníky Filtermac na mikrofiltrovanou vodu ušetřili už přes 194 tun plastů a 447 tun CO2 z výroby a dopravy PETek. Znáte Filtermac? Jde o moderní alternativu k balené vodě, která snižuje velké množství plastů. Myšlenka je jednoduchá. Má-li člověk po ruce důvěryhodný zdroj skvělé vody, pak si ji rád natočí do vlastní láhve a nepůjde si koupit PETku. Tento ESG projekt chrání přírodu a zdraví lidí.

Filtermac je síť desítek chytrých filtračních výdejníků na více než 50 fakultách českých vysokých škol. Na provoz Filtermaců přispívají partneři projektu. Dělají tím dobrou věc a na oplátku získávají prostor k prezentaci na LCD Filtermacu a v banneru aplikace Filtermac. Tento reklamní prostor využívají například pro svá HR sdělení či ke zviditelnění brandu především mezi vysokoškoláky.

Momentálně je Filtermac v dosahu cca 135 tisíc studentů a celková měsíční úspora činní kolem 300 000 PET lahví (0,5 l). V aplikaci Filtermac je 40 000 aktivních uživatelů.

Zdravá voda pro každého. Jak to funguje?
Filtermac upravuje kohoutkovou vodu v okamžiku, kdy si ji člověk stáčí do své vlastní lahve. Zbavuje ji nežádoucích chutí, pachů, chlóru a mikronečistot o velikosti 0,2 mikronu. Odstraní z ní také většinu pesticidů a zbytků léků. UV světlem se navíc eliminují bakterie. Uživatelé si mohou natočit perlivou i neperlivou, voda je vždy chlazená. Do své lahve si ji točí s pomocí mobilní aplikace Filtermac.

Filtermac se stal semifinalistou v kategorii Cirkulární ekonomika v Cenách SDGs 2022. V roce 2019 se dostal za naplňování globálních cílů mezi TOP 15.


Zdroj: 40 000 studentů v aplikaci Filtermac. Univerzity ušetřily téměř 8 milionů PET lahví. Filtermac. Tisková zpráva. 28. 11. 2022.

Související

Co dělají Češi pro udržitelnost? Téměř všichni třídí odpad, polovina Česka šetří vodou

Přejít na článek

Global Goals Summit už za týden. Přinese Pla(s)teosaura, unikátní zero waste menu, swap oblečení i rozhovor s legendou udržitelnosti

Přejít na článek