87letá žena strávila měsíce pletením teplých čepic

18. 11. 2019

Přečtěte si nesobecký příběh starší ženy z amerického státu Massachusetts, která si přeje zůstat v anonymitě.

Ne všichni hrdinové nosí čepice, ale někteří z nich mohou jednu plést. 87letá žena ze státu Massachusetts strávila měsíce pletením 75 teplých čepic v naději, že kolemjdoucí děti během chladné zimy udrží v teple.

Starší žena chtěla najít způsob, jak může lidem ve své komunitě vrátit něco zpět. I když už není schopna být tak aktivní jako kdysi, práce na těchto čepicích byla jedním ze způsobů, jak se mohla zabavit a zároveň dělat něco pro druhé.

Jedna pokrývka hlavy jí trvá vyrobit celý den, ale zároveň dodává, že veškerá práce stála za to: „Ráda čepice vyrábím, myslím, že je to legrace. Chtěla bych ale zůstat v pozadí.“ řekla Boston 25 News. „Pletení mě baví, a navíc mi dělá radost, že pro někoho můžu něco udělat.“

Poté, co dokončila všech 75 čepic, zavěsila je do plastových sáčků podél plotu v pamětním parku Nelson v Plymouthu ve státě Massachusetts. Rovněž věnuje pletené čepice pro místní bezdomovce a plánuje celou akci udělat i tuto zimu. „I tyto malé věci mohou znamenat mnoho pro někoho, kdo nemá nic,“ řekla pro Boston 25 News.

Příběhy, jako je tento, nám připomínají, že všichni můžeme udělat něco, co bude mít pozitivní dopad na naši společnost. Giving Tuesday, světový svátek dárcovství, podporuje a oslavuje chuť pomáhat a dělat dobré skutky. Kampaň se koná po celém světě ve stejný den, oslavuje se vždy v úterý následující po dni díkůvzdání a nákupním šílenství na Black Friday (29. prosince 2019). Více o svátku dárcovství naleznete na webových stránkách www.giving-tuesday.cz.

Partnery letošního ročníku Giving Tuesday Česko jsou Albatros Media, Nadace Vodafone a Skupina ČEZ. Partnerem pro výzkum trhu a veřejného mínění je výzkumná agentura Ipsos. Mediálním partnerem je Deník N.


Zdroj: 87-Year-Old Woman Spent Months Knitting 75 Hats To Keep Strangers Warm This Winter. A Plus | Good News [online]. Dostupné ZDE.