A o čem jsou vlastně ty SDGs? Přinášíme nový online kurz

9. 11. 2023

Ve světě udržitelnosti není radno zaspat, novinky se vynořují na světlo světa každý den. Všechny ale stojí na jednom pevném základě – Cílech udržitelného rozvoje (SDGs) od OSN. Tak začněme od začátku…

Asociační Laboratoř udržitelnosti je plná tematických kurzů, a ESDGs! – Sustainable Development Goals in Education and in Action! je jedním z nich. Nováčci v problematice Cílů udržitelného rozvoje v něm najdou to nejdůležitější, co pro svůj kariérní začátek v jakékoli oblasti udržitelnosti mohou potřebovat. Autorem kurzu je Fakulta ekonomická Západočeské univerzity v Plzni a další odborníci z univerzit Chorvatska, Finska, Německa, Polska, Portugalska a Španělska, kteří učí, jak implementovat problematiku udržitelného rozvoje do podnikatelských a manažerských strategií a využití digitální trendů. Kurz Asociace společenské odpovědnosti doplňuje o příklady dobré praxe z našeho českého ranku.

Možná se zajímáte o udržitelný rozvoj, vytváření nových podnikatelských řešení nebo obchodních modelů. Nebo chcete upravit svou podnikatelskou strategii? Pak kurzu věnujte pozornost. Má celkem 18 modulů a jedinou podmínkou je úspěšně absolvovat výstupní test. A co víc, kurz je zcela zdarma a přístupný online. Po úspěšném zakončení obdrží každý účastník mezinárodní certifikát o absolvování. „Cílem našeho projektu je seznámit širokou veřejnost a univerzitní studenty s cíli udržitelného rozvoje, což se díky participaci zahraničních partnerů může podařit hned v několika zemích,” řekla Petra Taušl Procházková, Head of Center for Entrepreneurship and Sustainability na Zápodočeské univerzitě, která za kurzem také stojí.

Kurz je ale součástí něčeho mnohem většího… Celý ESDGs! projekt se snaží pomoct představit téma udržitelného rozvoje univerzitním studentům i široké veřejnosti. Jeho cílem je rozšířit výuku podnikání a strategického managementu, které budou zavádět současnou problematiku ve formě udržitelně rozvojových cílů, využívat digitálních trendů a moderních nástrojů distančního vzdělávání a vytvořit a představit první kurz pro širokou veřejnost. Svoje síly tak spojilo hned několik univerzit a technologických společností v celé Evropě, aby zajistily, že výsledky budou solidní a globálně použitelné.

A výsledkem globálního snažení je nejen ESDGs! kurz, ale i univerzitní kurz, manuál pro učitele a audiovizuální materiály.


Autor: Asociace společenské odpovědnosti

Související

Univerzity by měly víc udávat trend v otázkách společenské odpovědnosti

Přejít na článek

Chleba žije už třetí rok! Další třídy se zapojily do mezioborového projektu

Přejít na článek