ADLER Czech koordinuje dovoz ochranných prostředků pro stát a zahajuje i jejich vlastní prodej

25. 3. 2020

ADLER daroval dobrovolníkům bavlněná trička na šití roušek a nyní koordinuje dovoz ochranných prostředků pro stát. Firma připravuje spuštění i vlastního e-shopu.

Ve dvou liniích zajišťování zdravotnického materiálu pracují nyní zaměstnanci ústecké společnosti ADLER Czech. Vedle koordinace zahraničních dodávek přímo pro státní hmotné rezervy připravuje firma vlastní distribuci prostřednictvím svého e-shopu.

Pokud se jedná o ochranné prostředky pro stát, jsou v součinnosti s ADLERem zajišťovány z Číny v rámci podepsaného kontraktu s Ministerstvem zdravotnictví ČR,“ říká statutární ředitel firmy Radek Veselý. Celý obchod probíhá ve finanční režii státu. „Pomoc jsme nabídli s ohledem na naši dobrou znalost obchodního prostředí a také díky vlastnictví potřebných certifikátů, vývozních licencí a účtů v dané oblasti,“ upřesňuje procurement director ADLERu Aleksandar Alačkov, který osobně zajišťuje a kontrahuje výrobní kapacity. Zaměstnanci firmy pomáhají přímo v Číně už víc jak týden koordinovat nejen samotný obchod, ale také technicky zajišťují potřebné platby dodavatelům.

Mimořádný prodej dnes tolik potřebného zdravotnického materiálu v podobě ochranných pomůcek, které se podařilo firmě nakoupit v zahraničí, je připraven ke spuštění už tento pátek. Jak upřesňuje Radek Veselý, letadlo se zbožím by mělo přistát v brzkých ranních hodinách v České republice, a ještě týž den by měla proběhnout první expedice z ostravského logistického centra. Jedná se o klasické chirurgické roušky a masky typu KN95/FFP2 v řádech milionů kusů a desítky tisíc kusů chirurgických obleků. „Vzhledem k vážnosti situace projednáváme možnost expedice výjimečně také v průběhu víkendu,“ doplňuje statutární ředitel firmy.

Objednávky ADLER technicky umožní i mimo svoji registrovanou klientelu, v první fázi upřednostní zdravotnické a sociální organizace, záchranné a bezpečnostní složky, krizová centra a další. V druhé fázi budou prostřednictvím e-shopu obslouženi stávající registrovaní zákazníci.

Současně je již intenzivně připravována další letecká dodávka pro prodej zdravotnického materiálu. Ten bude prostřednictvím e-shopu distribuován i dalším zájemcům po zaregistrování v systému, kde budou nastaveny množstevní i technické parametry.


Zdroj: Tisková zpráva Adler Czech, a. s., 24. 3. 2020

Společnost ADLER Czech, a.s. se sídlem v Ústí nad Labem je středoevropským lídrem na trhu značkového reklamního textilu a předním dodavatelem v dalších zemích Evropy s důrazem na společenskou odpovědnost. Ve svém portfoliu má i segment pracovních oděvů. Společnost nabízí přes 300 různých produktů. Charakter obchodního modelu firmy je výhradní B2B založený na e-shopu, dostatečných skladových zásobách, rychlé logistice a dokonalých zákaznických službách. Jako přední hráč v daném sortimentu se značkami Malfini, Malfini Premium a Piccolio, který doplňují pracovní oděvy Rimeck a bezpečnostní obuv společnosti Bata Industrials, působí firma už ve 25 evropských zemích.

Více na www.adler.info