ADLER pomáhá zrakově postiženým

3. 6. 2019

Částku 40 tisíc korun věnoval přední výrobce reklamního textilu ADLER Czech ústecké společnosti TyfloCentrum jako příspěvek na pořízení Braillské tiskárny pro klienty z celého Ústeckého kraje.

Finanční dar převzala z rukou statutárního ředitele firmy ADLER Radka Veselého ředitelka ústeckého TyfloCentra Alena-Kristina Bašníková. Dle jejich slov je nově pořízená tiskárna jedinou v kraji, která je plně k dispozici nevidomým spoluobčanům.

Jak připomněla personální ředitelka ADLERu Jana Kučerová, s ústeckým TyfloCentrem začala firma spolupracovat už před čtyřmi lety v oblasti masáží, přispěla i jejím klientům na výletní aktivity. Spolupráce by mohla pokračovat i v rámci přednáškové činnosti ze strany TyfloCentra a především konkrétní prezentace technologií pro nevidomé. Jedním z témat, které obě strany na setkání diskutovaly, byla i možnost tisku informačních etiket pro textil v Braillově písmu. Zástupci firmy ADLER se zatím s takto specifickým požadavkem nesetkali, nicméně možnost nabídky této služby pro nevidomé zákazníky by zatraktivnila stávající obchodní činnost.

Společnost ADLER Czech, a.s. se sídlem v Ústí nad Labem je lídrem na trhu značkového reklamního textilu v České a Slovenské republice, v Evropě pak patří mezi přední dodavatele včetně segmentu pracovních oděvů. Společnost nabízí přes 300 různých produktů. Charakter obchodního modelu firmy je striktní B2B založený na e-shopu, dostatečných skladových zásobách, rychlé logistice a dokonalých zákaznických službách. Jako přední hráč v daném sortimentu se značkami Malfini, Malfini Premium a Piccolio, který doplňují pracovní oděvy Rimeck a bezpečnostní obuv společnosti Bata Industrials, působí firma už ve 25 evropských zemích. Roční obrat překračující 1,1 miliardy korun je výsledkem práce 250 zaměstnanců. Moderní, plně automatizovaný sklad v Ostravě disponuje denní kapacitou více než dvacet pět milionů kusů reklamního textilu. Dodávky na klíčové trhy do okolních států jsou realizovány do 24 hodin. Všechny produkty společnosti ADLER podléhají přísným zkušebním testům a nesou světově uznávanou pečeť kvality OEKO-TEX Standard 100.


Zdroj: Tisková zpráva, ADLER pomáhá zrakově postiženým, www.adler.info