ADRA plánuje znásobení počtu lidí, kterým pomáhá

2. 8. 2022

Humanitární organizace ADRA usiluje o navýšení objemu pomoci lidem v nouzi. Její manažeři se proto zúčastnili intenzivního tréninku vyjednávání a rétoriky. Osvojili si techniky pro efektivnější komunikaci s dárci a partnery, bez nichž se pomoc nedostane k lidem, kteří ji nejvíc potřebují. Trénink Adře na míru potřebám humanitární organizace postavila a věnovala v rámci společenské odpovědnosti Fascinating Academy a vedl jej jeden z nejlepších strategických vyjednavačů v Evropě Radim Pařík.

Tréninku se zúčastnilo 10 vedoucích zaměstnanců, včetně ředitele Radomíra Špinky nebo finanční ředitelky Miroslavy Illetškové. Profesionální vyjednavač Radim Pařík jim představil techniky, které se dají uplatnit například při získávání nových dobrovolníků nebo k vedení zaměstnanců k lepším dlouhodobým výsledkům. Cílem dvoudenního tréninku bylo také naučit lidi z ADRA oslovit nové dárce prostřednictvím příběhů lidí, kterým pomáhají.

Radim Pařík, strategický vyjednavač a zakladatel Fascinating Academy: „Rozhodli jsme se pomoci, protože lidé z Adry jsou srdcaři. Kombinují práci a poslání, to není pro každého. A je třeba si uvědomit, že oni vyjednávají o lidské životy. Manažeři Adry, tím, jak dnes dokážou mluvit, vést, ovlivňovat a naslouchat, jsou blíž k tomu stát se lídry a pomáhat ještě většímu množství lidí v České republice i v zahraničí. “

Radomír Špinka vyzdvihuje zejména to, že praktická cvičení staví Radim Pařík na osobních příbězích a zkušenostech, které vyvolávají ve druhých emoce.

Radomír Špinka, ředitel ADRA: „Radim Pařík dokáže v lidech objevit jejich skryté schopnosti a pracovat s nimi tak, aby je okamžitě využili na praktických příkladech. Dvoudenní trénink Radima Paříka je velmi intenzivní a výsledky jsou vidět okamžitě. Už při druhém cvičení je díky upřímné, byť často nepříjemné zpětné vazbě, znát zlepšení oproti začátkům.“

Miroslava Iletšková, finanční ředitelka ADRA: „Během tréninku jsem se často cítila v úzkých a byla nucena překonávat stres. Bylo to nejlepší školení jakého jsem se v životě zúčastnila, posunulo mě o kus dopředu.“

Radim Pařík se od roku 2003 pohybuje na top manažerských pozicích. Od roku 2005 se věnuje strategickému řízení. Za svůj život vyjednal více než 2 000 smluv za desítky miliard korun. Patří mezi nejlepší strategické vyjednavače v Evropě, je jako jediný vyjednavač z ČR a SR členem nejprestižnější organizace vyjednavačů na světě (Negotiation Club).

Absolvoval výcvik vyjednávání americké FBI, program vyjednávání na Harvardu (Program On Negotiation & Negotiation Masterclass), na Univerzitě St. Gallen (Global Negotiator®), vyjednávání podle principů Mossadu, je certifikovaný Chief Negotiation Officer® ze Schrannerova mezinárodního vyjednávacího institutu a absolventem programu High Performamce Ledaership mezinárodního institutu pro rozvoj managementu na univerzitě IMD v Lausanne vedeného Georgem Kohlrieserem. Radim Pařík přednáší vyjednávání, mimo jiné, na Univerzitě Tomáše Bative Zlíně a na zahraničních univerzitách a učí vyjednávat děti z dětských domovů na Letním podnikatelském kempu nadace ZET profesora Milana Zeleného. Podporuje ženy ve vyjednávání unikátním programem tréninku.


Zdroj: ADRA plánuje znásobení počtu lidí, kterým pomáhá. ADRA. Tisková zpráva. 27. 7. 2022.

Související

UGO chce zužitkovat bioodpad, vymyslet to mají účastníci Challenge Lab

Přejít na článek