ADRA pomáhá lépe vidět. Brýle vybrané ve sbírce už míří do Moldavska

18. 5. 2022

Až 90 % klientů a klientek v moldavských sociálně zdravotnických zařízeních nemá zajištěnu korekci zraku pomocí brýlí. Na situaci zareagovala organizace ADRA, která v Moldavsku dlouhodobě pomáhá dětem s autismem a dalšími genetickými poruchami. K dětem, ale i k seniorům v Moldavsku proto putuje 650 kusů brýlí získaných v rámci sbírky organizované ve spolupráci se společností GrandVision.

Organizace ADRA působí v Moldavsku dlouhodobě. V posledních letech se projekty zaměřují především na pomoc autistickým dětem se začleněním do společnosti. „Díky našemu dlouhodobému působení v Moldavsku známe dobře tamní prostředí a víme o problémech, se kterými se zde potýkají sociálně znevýhodněné děti či děti s genetickými poruchami. Jedním z nich je právě i nedostatečná korekce zrakových vad. Když se nám podařilo navázat spolupráci se společností GrandOptical, byla pomoc právě v Moldavsku jasnou volbou,“ vysvětluje Renáta Chlebková, která má v organizaci ADRA na starost CSR a firemní spolupráci.

„Lidem, kteří mají zhoršený zrak, pomáháme na našich pobočkách po celý rok. V roce 2021 jsme se zapojili do Giving Tuesday a oslavili tento den světového dárcovství a štědrosti i s našimi zákazníky GrandOptical. Na návrh humanitární organizací ADRA jsme uspořádali sbírku ve prospěch slabozrakých dětí a seniorů v Moldavsku,“ doplňuje Kateřina Urbánková, development manager GrandOptical.

Obroučky ze svého charitativního skladu darovala společnost GrandVision. Nevyužívané brýle mohli darovat i zaměstnanci a zákazníci se svými rodinami na pobočkách GrandOptical. Brýle byly následně seřízeny a umyty studujícími Vyšší odborné školy zdravotnické na Alšově nábřeží v rámci praxe oboru optik. Přeprava do Moldavska pak proběhla ve spolupráci se společností Zaslat.cz.


Zdroj: Pomáháme lépe vidě. Brýle vybrané ve sbírce už míří do Moldavska. ADRA. Tisková zpráva, 29. 3. 2022.

Související

Dobré víly dětem: Mikulášský víkend v Jizbici pod Blaníkem

Přejít na článek

WOMEN FOR WOMEN již 10 let hradí dětem školní obědy, věnovaná částka přesáhla 307 milionů korun

Přejít na článek

Mobilní aplikace DOBROKRUH: Společně na jednom místě pro dobro

Přejít na článek