ADRA pořádá tradiční charitativní běh v netradičním stylu

17. 9. 2020

Humanitární organizace ADRA pořádá již sedmým rokem charitativní ADRAběh, jehož výtěžek každoročně putuje na podporu rozvojových projektů v zahraničí. Do letošních příprav závodu sice zasáhla pandemie koronaviru, ale organizátoři akce přišli s nápadem, jak běh přesto zorganizovat. Zúčastnit se ho můžete i vy, a to ve dnech 19. – 28. září odkudkoliv ze světa.

Letošního běhu se může zúčastnit až 300 běžců a běžkyň, kteří budou společně symbolicky překonávat vzdálenost dlouhou 3 000 km do afrického Mali, kde ADRA poskytuje humanitární pomoc stovkám rodin a maminkám samoživitelkám. Každý běžec poběží 10km trasy, kdekoliv to má rád, a to mezi 19. – 28. září. Závodit bude například i herec Saša Rašilov či Robert Kopecký, velvyslanec ČR v Mali. Registrovat se můžete i vy, a to na www.adrabeh.cz.

Proč se běží do Mali?

V této zemi Sahelu, která má dvakrát více obyvatel než ČR, se od převratu v roce 2012 zhoršuje bezpečnostní situace. Vše komplikují nepravidelné deště a rozšiřování pouští související s klimatickou změnou. V současné době zde podle Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí (OCHA) potřebují humanitární pomoc až 3 miliony osob.

Velice si vážíme přislíbené podpory Adry, díky které si budeme moci znovu začít pěstovat vlastní suroviny a postavit se opět na vlastní nohy a žít důstojně, po tom co jsme museli opustit náš domov na severu Mali. Teď máme opět naději,“ říká Farimata Walette Infadahi – babička čtyř dětí, na které zůstala sama.

Farimata a její vnoučata jsou jednou ze stovek rodin, kterým letošním ADRAběhem společně pomůžeme zajistit obživu v místě, kam se museli v Mali přesídlit kvůli současné bezpečnostní situaci. Účastí v ADRAběhu společně zajistíme: distribuci potravinových poukázek pro místní rodiny; nákup semen a nářadí pro pěstování plodin; nákup koz pro maminky samoživitelky, které zajistí obživu pro celou jejich rodinu​.


Zdroj: ADRAběh – běžíme do Mali – Charitativní virtuální běh na 10 km. ADRAběh [online]. Dostupné ZDE.

Související

Ipsos nyní přináší zajímavé postřehy a insighty formou podcastů

Přejít na článek

Portus Praha organizuje virtuální běh pro normálně postižené. Zapojte se i vy!

Přejít na článek

Většina spotřebitelů v EU je ochotná jíst udržitelněji, ale čelí překážkám

Přejít na článek