ADRA spouští nový charitativní e-shop s dárky v rozšířené realitě

13. 11. 2020

Humanitární organizace ADRA vytvořila nový charitativní e-shop ADRA Dárek, kde je možné vybrané předměty zobrazit i v tzv. rozšířené realitě či 3D. K tomu slouží nová stejnojmenná aplikace, která je dostupná pro iOS a Android. Dárci si tak při nákupu ADRA Dárku mohou zobrazit zakoupený předmět ve skutečné velikosti u sebe doma. Vybírat mohou z více než dvaceti produktů, jejichž nákupem pomohou lidem v nouzi.

Některé z předmětů je možné zobrazit v tzv. rozšířené realitě (augmented reality, AR). K tomu slouží aplikace ADRA Dárek, kterou si dárci mohou stáhnout na Google Play či App Store. Posléze stačí naskenovat příslušný QR kód ze zaslaného dárcovského certifikátu a zobrazit si zakoupený předmět v rozšířené realitě například u sebe doma. U zařízení, která nejsou pro rozšířenou realitu přizpůsobena, je možné dárky zobrazit ve 3D. „Přemýšleli jsme, jak pomoc co nejvěrněji a zároveň zábavně přiblížit našim dárcům. Na webových stránkách a sociálních sítích zveřejňujeme fotky i videa z našich projektů, ale moci si zobrazit předmět, který daruji, ve skutečné velikosti a prohlédnout si ho takřka na dosah ruky, to je naprostou novinkou, se kterou se jinde nesetkáte,“ říká vedoucí oddělení komunikace ADRA Karolina Emanuelová.

Do rozšířené reality byly převedeny tyto produkty:

  • mečící kozu
  • studnu plnící se vodou
  • školáka píšícího na tabuli
  • rostoucí kukuřici
    kladivo zatloukající hřebíky
  • stavbu domu
  • latrínu
  • umyvadlo s tekoucí vodou.

Předměty z e-shopu ADRA Dárek představují to, co v rámci humanitární pomoci zajišťujeme nejčastěji – jedná se tak například o cihly na stavbu domu v oblastech sužovaných zemětřeseními, hospodářská zvířata pro chudé africké rodiny, školní potřeby a další. Všechny odpovídají reálným položkám z humanitárních projektů organizace ADRA. Dárci při nákupu získají dárcovský certifikát, který se skládá z desek a jednotlivých karet předmětů s bližšími informacemi o pomoci. Certifikáty jsou zasílané poštou či elektronicky a obsahují i prostor pro osobní věnování. ADRA Dárek je určený nejen soukromým osobám, ale i firmám. Dárcovský certifikát je netradiční dárkem pro dlouholeté firemní partnery nebo klíčové zaměstnance a je inspirací pro zákazníky na e-shopech či v kamenných prodejnách. Celý výtěžek z prodeje je použit na přímou pomoc lidem zasaženým humanitárními krizemi v zahraničí, kde ADRA Česká republika pomáhá již přes 28 let. Více informací naleznete na webových stránkách www.ADRAdarek.cz.

Související

Přelomový 22. ročník sbírky Pomozte dětem získal 12,5 milionu korun

Přejít na článek

Tesco spustilo 9. kolo grantového programu Vy rozhodujete, my pomáháme

Přejít na článek