ADRA spouští nový charitativní e-shop s dárky v rozšířené realitě

13. 11. 2020

Humanitární organizace ADRA vytvořila nový charitativní e-shop ADRA Dárek, kde je možné vybrané předměty zobrazit i v tzv. rozšířené realitě či 3D. K tomu slouží nová stejnojmenná aplikace, která je dostupná pro iOS a Android. Dárci si tak při nákupu ADRA Dárku mohou zobrazit zakoupený předmět ve skutečné velikosti u sebe doma. Vybírat mohou z více než dvaceti produktů, jejichž nákupem pomohou lidem v nouzi.

Některé z předmětů je možné zobrazit v tzv. rozšířené realitě (augmented reality, AR). K tomu slouží aplikace ADRA Dárek, kterou si dárci mohou stáhnout na Google Play či App Store. Posléze stačí naskenovat příslušný QR kód ze zaslaného dárcovského certifikátu a zobrazit si zakoupený předmět v rozšířené realitě například u sebe doma. U zařízení, která nejsou pro rozšířenou realitu přizpůsobena, je možné dárky zobrazit ve 3D. „Přemýšleli jsme, jak pomoc co nejvěrněji a zároveň zábavně přiblížit našim dárcům. Na webových stránkách a sociálních sítích zveřejňujeme fotky i videa z našich projektů, ale moci si zobrazit předmět, který daruji, ve skutečné velikosti a prohlédnout si ho takřka na dosah ruky, to je naprostou novinkou, se kterou se jinde nesetkáte,“ říká vedoucí oddělení komunikace ADRA Karolina Emanuelová.

Do rozšířené reality byly převedeny tyto produkty:

  • mečící kozu
  • studnu plnící se vodou
  • školáka píšícího na tabuli
  • rostoucí kukuřici
    kladivo zatloukající hřebíky
  • stavbu domu
  • latrínu
  • umyvadlo s tekoucí vodou.

Předměty z e-shopu ADRA Dárek představují to, co v rámci humanitární pomoci zajišťujeme nejčastěji – jedná se tak například o cihly na stavbu domu v oblastech sužovaných zemětřeseními, hospodářská zvířata pro chudé africké rodiny, školní potřeby a další. Všechny odpovídají reálným položkám z humanitárních projektů organizace ADRA. Dárci při nákupu získají dárcovský certifikát, který se skládá z desek a jednotlivých karet předmětů s bližšími informacemi o pomoci. Certifikáty jsou zasílané poštou či elektronicky a obsahují i prostor pro osobní věnování. ADRA Dárek je určený nejen soukromým osobám, ale i firmám. Dárcovský certifikát je netradiční dárkem pro dlouholeté firemní partnery nebo klíčové zaměstnance a je inspirací pro zákazníky na e-shopech či v kamenných prodejnách. Celý výtěžek z prodeje je použit na přímou pomoc lidem zasaženým humanitárními krizemi v zahraničí, kde ADRA Česká republika pomáhá již přes 28 let. Více informací naleznete na webových stránkách www.ADRAdarek.cz.

Související

Soutěž Stejná šance – zaměstnavatel roku 2023 v Praze vyhrála společnost Lagardère Travel Retail. Vytvořila nejlepší podmínky pro zaměstnance se zdravotním postižením

Přejít na článek

České seniory a seniorky trápí osamělost. Organizace ADRA to pomáhá změnit

Přejít na článek