ADRA vyhlásila 6. ročník Komiksové soutěže

2. 11. 2021

Již po šesté letos ADRA vyhlašuje komiksovou soutěž s motem “Promluv k světu bublinou”. Letos poprvé v mezinárodní spolupráci s organizacemi napříč Evropou. Ke světu je možné komiksem promluvit do 15. listopadu, kdy uzavírá příjem soutěžních děl. Vítězní autoři se mohou těšit na komiksový workshop s Petrem Koplem nebo kreativní setkání v Portugalsku.

I letos se do soutěže promítá 17 Cílů udržitelného rozvoje od OSN, které řeší otázky současného světa jako rovnost mužů a žen, lidská práva, ochranu životního prostředí či odpovědnou spotřebu. Soutěži poskytlo záštitu Informační centrum OSN v České republice. Cílem je, aby se mladí autoři nad těmito tématy zamýšleli a komiksovou tvorbou vyjádřili své názory. Jak to dopadlo v přechozích ročnících se podívejte zde.

Co je letos nového?

V letošním roce se soutěž nově otevřela pro dvě věkové kategorie. Do kategorie I. jsou příjímány komiksy autorů od 10 do 15 let. Vítězové se mohou těšit na workshop s ilustrátorem Jakubem Plachým a další komiksové a výtvarné odměny. Vítězná díla z kategorie I bude možné vidět na výstavě v pražské Kavárně Bílá Vrána v prosinci 2021.

Kategorie II. je otevřená pro autory ve věku 15 až 20 let, nebo studenty středních škol. Pro ně jsou nachystány kromě výtvarných a komiksových cen komiksový workshop s předním českým autorem Petrem Koplem. Pět nejlepších se může také těšit na setkání s dalšími evropskými autory na společném kreativním týdnu v Portugalsku. Vítězné komiksy starší kategorie budou vystaveny v Cafe Prostoru během února 2022.

Více k pravidlům a soutěži obecně na www.komiksovasoutez.cz.


Zdroj: Vyhlašujeme 5. ročník Komiksové soutěže ADRA. ADRA. Tisková zpráva, 1. 9. 2021.

Související

Česká televize spouští s NROS mimořádnou sbírku: Kuře s aktovkou pomůže dětem zpátky do školy

Přejít na článek

Dům zahraniční spolupráce představuje svoji Strategii udržitelnosti

Přejít na článek