ADRA vyhlásila 6. ročník Komiksové soutěže

2. 11. 2021

Již po šesté letos ADRA vyhlašuje komiksovou soutěž s motem “Promluv k světu bublinou”. Letos poprvé v mezinárodní spolupráci s organizacemi napříč Evropou. Ke světu je možné komiksem promluvit do 15. listopadu, kdy uzavírá příjem soutěžních děl. Vítězní autoři se mohou těšit na komiksový workshop s Petrem Koplem nebo kreativní setkání v Portugalsku.

I letos se do soutěže promítá 17 Cílů udržitelného rozvoje od OSN, které řeší otázky současného světa jako rovnost mužů a žen, lidská práva, ochranu životního prostředí či odpovědnou spotřebu. Soutěži poskytlo záštitu Informační centrum OSN v České republice. Cílem je, aby se mladí autoři nad těmito tématy zamýšleli a komiksovou tvorbou vyjádřili své názory. Jak to dopadlo v přechozích ročnících se podívejte zde.

Co je letos nového?

V letošním roce se soutěž nově otevřela pro dvě věkové kategorie. Do kategorie I. jsou příjímány komiksy autorů od 10 do 15 let. Vítězové se mohou těšit na workshop s ilustrátorem Jakubem Plachým a další komiksové a výtvarné odměny. Vítězná díla z kategorie I bude možné vidět na výstavě v pražské Kavárně Bílá Vrána v prosinci 2021.

Kategorie II. je otevřená pro autory ve věku 15 až 20 let, nebo studenty středních škol. Pro ně jsou nachystány kromě výtvarných a komiksových cen komiksový workshop s předním českým autorem Petrem Koplem. Pět nejlepších se může také těšit na setkání s dalšími evropskými autory na společném kreativním týdnu v Portugalsku. Vítězné komiksy starší kategorie budou vystaveny v Cafe Prostoru během února 2022.

Více k pravidlům a soutěži obecně na www.komiksovasoutez.cz.


Zdroj: Vyhlašujeme 5. ročník Komiksové soutěže ADRA. ADRA. Tisková zpráva, 1. 9. 2021.

Související

Díky podpoře společnosti Lidl otevírá Skutečně zdravá škola další ročník grantové výzvy na jedlé školní zahrady

Přejít na článek

Eduzměna se rozšiřuje, v dalších regionech podpoří změnu školství

Přejít na článek

Když se mango dovezené z Peru vyhodí – Výstavní projekt Zachraň jídlo! učí o dopadech plýtvání

Přejít na článek