ADRA vyráží na Mys Dobré naděje. Přidejte se také!

30. 4. 2021

Pomoc potřebným, přispět při tom svému zdraví i planetě - to jsou základní ingredience pro dosažení cíle, který si na letošní květen vytyčila humanitární organizace ADRA v rámci jedinečné benefiční akce s názvem ADRA eDrive.

Až na mys Dobré naděje coby nejjižnější cíp Afriky dojedou symbolicky účastníci této netradiční akce a to elektromobily, na elektrokolech či kolech. Při registraci, která začíná od 1. května 2021 si volí délku trasy od 40 do 100 km a poté ji ujedou ve dnech mezi 20. až 30. květnem.

Vybrané finanční prostředky této květnové benefiční akce poputují na podporu humanitárních projektů v Nigeru a Zambii, kde ADRA Česká republika v rámci humanitární pomoci působí. V nigerském městě Ouallam se získané finance použijí na vybudování školních tříd pro malijské i místní děti, ale také na vybudování hlubinného vrtu, který zajistí pro zdejší obyvatele dostatek pitné vody. V Zambii budou peníze použity na pomoc v prevenci šíření onemocnění covid-19. Konkrétně ADRA zajistí různá školení a ochranné pomůcky. Také se zde bude podílet na pomoci v oblasti obživy – distribuci semen na založení zahrádek či hospodářských zvířat, jako jsou kozy a slepice.

Cesta na nejjižnější cíp Afriky je daleká, je to rovných 16 825 km, proto se přidejte k akci ADRA eDrive a buďme pomocí lidem v Nigeru a Zambii i planetě jako takové. Nejlépe když se nás zapojí tolik, abychom dojeli symbolicky tam i zpět. Přivezme naději lidem, kteří naši pomoc potřebují a dovezme si ji z nejjižnějšího mysu Afriky zpátky až k nám. Je jí potřeba!

Tak nyní stačí jen říci #jedunamys a sledovat informace na www.adraedrive.cz.

Související

Tichá kavárna se snaží udržet pracovní místa pro neslyšící. Pomozte ji i vy!

Přejít na článek