ADRAběh 2021 | ADRA

17/9/2021

ADRAběh je již tradiční benefiční akcí na podporu zahraničních humanitárních projektů ADRA. Účastníci a účastnice uběhnou či ujdou určitý počet kilometrů (5 – 70), který si zvolí při registraci. Uhrazené startovné pak putuje ve prospěch humanitárních projektů. Kromě finanční podpory chce ADRA také upozornit na situaci lidí v Sýrii a Libanonu, která je po více než 10 let trvající občanské válce i nadále kritická.

Výtěžek z letošního ADRAběhu poputuje na financování ADRA projektů v SýriiLibanonu. Občanská válka v Sýrii se podepsala nejen na osudech milionů lidí, ale také na infrastruktuře celé země. Podle zprávy Humanitarian Needs Overview z roku 2019 bylo zničeno přes 40 % škol. Ty zbývající jsou přeplněné a podfinancované. Jedním z dalších problémů, s nimiž se lidé v Sýrii potýkají, je nedostatečné pouliční osvětlení. Ti, kteří ze Sýrie odešli, zamířili mimo jiné do Libanonu, kam během uplynulých let uprchlo přes 1,5 milionu Syřanů před boji ve své zemi.

KDY: 17. – 28. září 2021

PROČ SE ZAPOJIT?

Kromě radosti z pohybu i pomoci lidem v nouzi vám účast na ADRAběhu zajistí i zařazení do soutěže o krásné ceny. Stačí se vyfotit a vaši fotku z běhu nasdílet na Facebook či Instagram s označením @adra_cz a hashtagem #bezimprosyrii. Pokud při registraci zvolíte částku nad 650 Kč, za váš štědrý běh dostanete jako dárek knihu My, děti války, která prostřednictvím fotografií a příběhů ilustruje životy lidí na Blízkém východě, jež ovlivnila válka.