Fórum udržitelného rozvoje 2023 | Ministerstvo životního prostředí

14/6/2023

Rok 2023, rok milníků. Uplynulo 30 let od vzniku České republiky a 20 let od založení udržitelného rozvoje jako vládní agendy. Naplňování Agendy 2030 OSN je ve své polovině a první poločas nebyl zrovna jednoduchý. Letos končí i projekt Mechanismy prosazování principů udržitelného rozvoje ve státní správě. Pojďme zhodnotit, co se podařilo, a jak čelit výzvám, které jsou před námi. Tématem letošního Fóra udržitelného rozvoje bude aktualizace národních strategických cílů v oblasti udržitelnosti, komunikace udržitelného rozvoje a představení výstupů projektu.

Úvodní slovo přednese Karl Falkenberg, bývalý generální ředitel pro životní prostředí Evropské komise, který stál u zrodu SDGs.

Čekají Vás dvě panelové diskuze, první na téma odolnosti a druhá zaměřená na strategické výzvy pro Českou republiku. Diskutovat přijdou ministr životního prostředí Petr Hladík, vládní zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková a viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar. Náš tým představí projektové výstupy a formou workshopů v odpolední části se na témata udržitelnosti v obcích a regionech, udržitelného rozpočtování (SDG tagging) a dat a indikátorů zaměříme do větší hloubky.

Prostřednictvím registračního formuláře prosím indikujte svou účast na Fóru a vyberte si workshop, jehož se chcete účastnit, a to i přesto, že jste se již předregistrovali.

Více informací ZDE.
KDY: 14. 6. 2023
KDE: Klementinum, Národní knihovna v Praze