Jak prostřednictvím cirkulární ekonomiky zajistit ekonomickou bezpečnost ČR | CIRAA

5/4/2022

KDY: v úterý 5. 4. 2022, 9:00 – 11:00

KDE: Kampus Hybernská, 998/4,Hybernská, Praha, Hlavní město Praha, CZ, 11000

Současná situace na ukrajinském území nenechá nikoho klidným. Tato situace nám nastavuje zrcadlo. Poukazuje na fakt, že bezpečnost, naše materiální jistoty a systémy, ve kterých žijeme, jsou napadnutelné, a i když je náš svět propojen víc než kdy v historii byl, musíme také myslet lokálně a zamyslet se nad tím, jak zajistit ekonomickou bezpečnost v Evropské unii a v České republice.

Zužitkovat staré a nepoužívané výrobky a jejich součástky pro další výrobu, nakupovat s principy cirkulární ekonomiky, racionálně využívat stávající zdroje, dobře hospodařit s vodou a zároveň postupně snižovat produkci odpadů, být lokální, dlouhodobě udržitelní. Nejen to zahrnuje filosofie cirkulární ekonomiky a to je to, s čím můžeme pomoci a kde vidíme příležitost, jak se dostat z nastupující krize ven. Někdo tvrdí, že je Green Deal mrtev – naopak je ale důležitý více než kdy jindy. Podle akčního plánu pro cirkulární ekonomiku mohou opatření do roku 2030 zvýšit HDP EU o 0,5 % vytvořením 700 tisíc pracovních míst a zajistit větší nezávislost – nejen na ostatních zemích při produkci výrobků a vyvážení odpadu, ale především na primárních materiálech.

Vyzýváme tímto ostatní firmy a instituce k jednotnému postoji. Pojďme společně dokázat, že udržitelnost není jen ideologie, ale je to celosvětový byznys. Ukažme ČR, že jsme jednotní a cesta není vrátit se o desítky let zpátky, ale naopak využít nových technologií, digitalizace a inovativních byznys modelů.

Tímto vás zveme k osobnímu setkání dne 5. 4. od 9 hod. v Kampusu Hybernská, s cílem přijít s konkrétními aktivitami a příklady dobré praxe, které ukáží ,,Jak prostřednictvím cirkulární ekonomiky zajistit ekonomickou bezpečnost v ČR”.

Více informací ZDE.