Letní škola pro učitele*ky Hej Mistře! | caritas

23/8/2023

Třídenní setkání pedagogů plné nových informací, výměny zkušeností, sdílení, ale i oddechu, se uskuteční 23. – 25. 8. 2023 v malebném prostředí Rožmitálu pod Třemšínem. Díky podpoře MHMP je celé školení ZDARMA a to včetně ubytování v penzionu Panský dům s plnou penzí.

Připraveni jsou skvělí lektoři, kteří všechny seznámí s inovativními metodami učení se zaměřením na aktivizaci studentů. Jednou z nich bude Ideathon, což je metoda vhodná pro plánování školních projektů podporujících udržitelný svět. Vyzkoušíme metodu Photovoice, která má za cíl zviditelnit témata sociálního pilíře udržitelného světa a přispívat tak nejen k osvětě problémů na lokální a globální úrovni, ale také k participaci mladých lidí.

Zabývat se budete také duševním zdravím a to jak u studentů, tak u pedagogů s psychoterapeutkou Roksanou  Táborskou. Svou účast též přislíbil držitel ceny Global Teacher Prize Roman Göttlicher, který bude odpovídat na otázky spojené s motivací studentů. Také bude představen právě dokončený e-learningový kurz o tématech udržitelného života, čerstvě spuštěný web Online živé knihovny a do ruky účastníci dostanou výtisk Metodiky Akademie Young Caritas, plné praktických tipů do výuky.

Videopozvánka zde.

Kapacita Letní školy je omezena, deadline pro přihlášení je proto 30. 6. 2023.

 

KDY: 23. – 25. 8. 2023

KDE: Rožmitál pod Třemšínem