SOCIÁLNÍ SINGULARITA V 21. STOLETÍ: Svět na křižovatce dějin | Institut H21

18/9/2021

Žijeme v jedinečné době, kdy jsou strasti jako chudoba či války, sužující lidstvo od nepaměti, na historickém minimu. Na druhou stranu žijeme v čase společenského úpadku a destabilizace demokracie, kdy se na pozice moci napříč civilizovaným světem dostávají jedinci s autoritářskými sklony a stoupenci separačních až nenávistných ideologií, společnosti se polarizují a klesá úroveň konstruktivní veřejné diskuze. Nacházíme se na křižovatce dějin?

Třetí ročník mezinárodního symposia, letos pod názvem Sociální singularita v 21. století: Svět na křižovatce dějin, organizuje Institut H21 pod záštitou zakladatele, matematika Karla Janečka a místopředsedy Senátu Parlamentu České republiky Jana Horníka. Symposium proběhne v reprezentativních prostorách Kláštera sv. Anežky České, který je považován za první gotickou stavbu v Čechách a který byl od svého založení ve 13. století svědkem řady zlomových bodů historie.

Cílem symposia je otevřít konstruktivní diskuzi o závažných otázkách a problémech, které tato zlomová doba přináší, a pomoci tak světové společnosti proměnit současnou krizi v příležitost. Posláním symposia je přizvat do multidisciplinární debaty odborníky na právo, politologii, genetiku, sociologii, psychologii a další obory.

Svou účast již potvrdili představitelé a zástupci mezinárodních organizací, diplomatických misí, veřejného sektoru, českých i zahraničních think-tanků a akademické obce. Těšit se můžete na zajímavý program, krásné prostory Anežského kláštera i networking u číše vína a občerstvení.

‍Program symposia se koná v anglickém jazyce, bude zajištěno simultánní tlumočení do českého jazyka.

KDY: 18. září 2021

KDE: Klášter sv. Anežky České, Praha

Vstupenky k dostání ZDE.

Více informací ZDE.

Facebooková událost ZDE.