Aktivní můžeme být nejen jako spotřebitelé

9. 12. 2013

Neučili jste se ve škole o lidských právech? Vnímáte je nyní, během svých každodenních pracovních povinností?

Každý z nás může podpořit značku svého oblíbeného výrobce nebo zaměstnavatele. Stačí o tom začít mluvit…

Projekt WellMade odstartoval v červnu 2013 a pomocí webových stránek a série seminářů informuje o tom, co jsou to lidská práva a jaké možnosti má každý z nás, aby napomohl jejich respektování. Každé oddělení ve firmě, od marketingu, přes personální, logistiku, až po výrobní divizi, má možnost se na webových stránkách projektu dozvědět, jak v dané pozici postupovat, která lidská práva se právě v takovém případě porušují nejvíce a jakým způsobem tomu můžou sami zamezit.

Každý zaměstnanec by si měl stát za dodržováním svých pracovních podmínek. Neplacené přesčasy, dodržování bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, právo na sdružování a důstojnou mzdu, zamezování ilegální, dětské nebo nucené práce. Projekt chystá příklady dobré praxe z různých odvětví, odkazuje na zajímavé zdroje a napomáhá řešit případy, které se v běžné pracovním životě stávají.

Projekt WellMade spojuje neziskové organizace, odbory a podniková sdružení bojující za zajišťování férových podmínek na trhu práce. Právě ti se spojili a rozhodli se začít mluvit o problémech, které je tíží. Inspirujte se také.

Více k projektu zde.