Aplikace, která představuje Cíle udržitelného rozvoje v akci

16. 2. 2017

Aplikace SDGs in Action byla vytvořena k zviditelnění Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) – světové agendy, která má za cíl vymýtit chudobu, snížit nerovnosti či bojovat proti změnám klimatu.

Aplikaci SDGs in Action přináší společnost GSMA, která zastupuje zájmy téměř 800 mobilních operátorů po celém světě, společně s Project Everyone – neziskovou globální kampani, která slouží k rozšiřování zpráv a novinek o SDGs a za kterou stojí známý režisér Richard Curtis.

Co aplikace nabízí

Získávejte další informace o sedmnácti Cílech udržitelného rozvoje, odebírejte novinky z oblasti vašeho oblíbeného cíle, zjistěte, co můžete udělat pro jeho dosažení, vytvářejte své vlastní akce a přizvěte ostatní, aby vás v udržitelných akcích následovali.

Funkce aplikace SDGs in Action:

  • podrobné informace o každém ze sedmnácti cílů, od detailního popisu plánů, přes vysvětlující videa, až po klíčová fakta s čísly a návrhy, jak každý jedinec může pomoci jednotlivé cíle naplnit
  • nejnovější zprávy o udržitelném rozvoji z celého světa (s aplikací můžete sledovat, jak inovace pomáhají k dosahování cílů, můžete být ve spojení s globálními občany z celého světa)
  • možnost výběru oblíbeného cíle, který je pro vás nejdůležitější a poté přijímat oznámení o jeho naplňování
  • přístup k World’s Largest Lesson, kde jsou jednotlivé Cíle udržitelného rozvoje vysvětleny
  • akce a události v blízkém okolí, na kterých můžete jednotlivé SDGs podporovat
  • možnost akce vytvářet, plánovat a přizvat ostatní lidi, aby se připojili

O Cílech udržitelného rozvoje

Naše planeta se potýká s obrovskými ekonomickými, sociálními a environmentálními problémy. Cíle udržitelného rozvoje (Sustainable Development Goals – SDGs) definují globální priority a cíle pro období do roku 2030, které by měly pomoci tyto světové problémy vyřešit.

Na summitu o udržitelném rozvoji světa v New Yorku se na nich v rámci Agendy 2030 v září 2015 shodlo všech 193 členských států OSN včetně České republiky. Společně tak přicházejí s globální dohodou do roku 2030 vymýtit světovou chudobu, odstranit nerovnost a úspěšně bojovat s klimatickými změnami. Do řešení Cílů udržitelného rozvoje se zapojí veřejný, neziskový i soukromý sektor.

Více o SDGs na Informačním centru OSN v Praze zde a na stránkách UN Global Compact v ČR zde.