Babička Sue a dědeček Ryder na cestách

3. 11. 2013

Bretaň, Paříž, Sicílie, Turecko, Japonsko, Kanada ….

To jsou místa, kam by se ještě rádi podívali klienti Domova Sue Ryder v Praze. Jejich věk a zdravotní stav však dělá i z malé cesty k lékaři velké dobrodružství. Proto se v domově rozhodli, že když nemůžou splnit tyto cestovatelské sny, zkusí jejich prostřednictvím získat prostředky na to, co klienti potřebují nejvíce. Na kvalitní péči, která jim dovolí strávit zbývající životní čas co nejlépe.

Domov Sue Ryder pečuje od roku 1998 o seniory, kteří potřebují v důsledku nemoci či vysokého věku pomoc druhých. Domov usiluje o to, aby jeho klienti a jejich blízcí prožívali důstojné stáří, zůstávali součástí přirozeného společenství a objevovali drobné radosti života.

Na kreativních setkáních v Domově Sue Ryder pro vás šijí nadšení dobrovolníci látkové babičky a dědečky. Jejich prostřednictvím podpoříte péči o seniory v Domově Sue Ryder a k tomu si užijete spoustu zábavy s přáteli.

Přidejte se také!

1) Objednejte si ručně šitou babičku nebo dědečka od Domova Sue Ryder. Můžete si vymyslet design, oblečení, zavazadla, které má babička nebo dědeček na cestu mít. Ušijeme ji přesně dle Vašich požadavků nebo podle fotografie.
Hodnota jedné babičky či dědečka je 1 000 Kč a zahrnuje ušití na míru, malý cestovní pas, placku s logem projektu a dárcovský certifikát.

2) Podívejte se na seznam míst, která chtějí navštívit naši klienti.
Máte stejnou cestu? Vezměte zakoupené látkové cestovatele s sebou. Nebo je vezměte na jiná místa, která jsou Vám milá. Jejich výlety zdokumentujte a fotografie pošlete na radka.kulhankova@sue-ryder.cz. Fotografie z cest jsou přednány klientům Domova Sue Ryder, aby mohli cestovat alespoň v obrazech, prostřednictvím vašich výletů.

3) Najděte ve svém okolí přátele, kteří Vaší babičku či dědečka podpoří finančním darem. Fotografie z cest i své příběhy sdílejte s přáteli s ostatními. Jak? Zveřejněte zážitky z cest na webu Domova Sue Ryder. Vytvořte babičce vlastní web a pošlete odkaz. Publikujte zábavné statusy na Facebooku nebo zprávy Twitteru. Propagujte cesty babičky a pomáhejte sbírat peníze pro skutečné babičky a dědečky v Domově Sue Ryder. Stále aktualizovaná fotogalerie cestujících babiček a dědečků je ZDE.

4) Nechcete mít vlastního látkového cestovatele? Podpořte babičky a dědečky, kteří již na cestách jsou, prostřednictvím platebního nástroje, uvedeného na stránkách domova.

Podívejte se na krásné video, které celý projekt vysvětluje.