Běh pro Paraple 2019 – letos již po dvacáté!

9. 8. 2019

V Malešickém parku odstartuje v sobotu 14. 9.2019 ve 14:00 hodin jubilejní dvacátý ročník charitativního Běhu pro Paraple.

Těšit se můžete na bohatý doprovodný program, hudební vystoupení Báry Polákové, nebo písničkáře Juraje Hnilici. V podvečer si pak můžete poslechnout rock-popovou kapelu Ginger Head a zpěváka Toma Artwaye.

Běh slavnostně odstartuje zakladatel Centra Paraple Zdeněk Svěrák. Přijďte si vyzkoušet krátkou sprinterskou trať a poměřit své síly se současným držitelem českého rekordu, sprinterem Zdeňkem Stromšíkem. Nebude se pouze běhat, ale i jezdit, a to na všech možných odrážedlech, koloběžkách, longboardech, kolech a dalších vozítkách. Některá budou k zapůjčení, ale neprohloupí ten, kdo si přiveze vlastní. 100metrovou trať můžete jít, klusat, běhat, sprintovat nebo jet na všem, co má kola. Program oživí vystoupení mistra světa na BMX, Dominika Nekolného, a parkurová show Pavla Cibulky. Paraple nezapomíná ani na ty nejmenší, pro které bude připraven dětský tvořivý stan, skákací hrad, vozítkové hřiště nebo loutkařské divadlo Zvoneček, chybět nebude oblíbené malování na obličej.

Přijďte se setkat s přáteli a příznivci Centra Paraple, které pomáhá lidem s poraněním míchy již neuvěřitelných 25 let, a užít si sobotní odpoledne plné zábavy! O foto na památku se postará Smybox. Po celou dobu můžete vybírat z pestré nabídky občerstvení a nápojů, včetně vynikající kávy. Centrum Paraple podpoříte zakoupením speciálního trička na místě konání, které vám poslouží jako Jízdenka k běhu či jízdě a doprovodným aktivitám.

Běh pro Paraple je benefiční sportovně společenská akce, kde mají účastníci příležitost setkat se s přáteli a příznivci Centra Paraple. Akce díky registracím běžců a darům partnerských firem přináší do finančního rozpočtu Centra Paraple každý rok významnou částku. Centrum Paraple vybrané peníze využívá na svou činnost a pomáhá díky nim lidem na vozíku s poškozením míchy a jejich rodinám zvládnout těžkou životní situaci a vrátit se zpátky do plného, aktivního života. Svými službami motivuje a podporuje klienty v úsilí o samostatnost, nezávislost, společenské a pracovní uplatnění.


Zdroj: Běh pro Paraple 2019 – letos již po dvacáté!. Běh pro Paraple [online]. Copyright © 2019 [cit. 09.08.2019]. Dostupné ZDE.