Běžím pro Sýrii – ADRAběh 2021

9. 9. 2021

ADRAběh je již tradiční benefiční akcí na podporu zahraničních humanitárních projektů ADRA. Účastníci a účastnice uběhnou či ujdou určitý počet kilometrů (5 – 70), který si zvolí při registraci. Uhrazené startovné pak putuje ve prospěch humanitárních projektů. Kromě finanční podpory chce ADRA také upozornit na situaci lidí v Sýrii a Libanonu, která je po více než 10 let trvající občanské válce i nadále kritická.

Výtěžek z letošního ADRAběhu poputuje na financování našich projektů v Sýrii a Libanonu. Občanská válka v Sýrii se podepsala nejen na osudech milionů lidí, ale také na infrastruktuře celé země. Podle zprávy Humanitarian Needs Overview z roku 2019 bylo zničeno přes 40 % škol. Ty zbývající jsou přeplněné a podfinancované. Jedním z dalších problémů, s nimiž se lidé v Sýrii potýkají, je nedostatečné pouliční osvětlení. Ti, kteří ze Sýrie odešli, zamířili mimo jiné do Libanonu, kam během uplynulých let uprchlo přes 1,5 milionu Syřanů před boji ve své zemi.

Situace v Sýrii zůstává i po více než dekádě ozbrojeného konfliktu kritická. I přesto se do míst, kde je to jen trochu možné, navracejí lidé do svých domovů. Rekonstrukcí jejich obydlí, obnovou škol a pouličního osvětlení ADRA vytváří podmínky pro jejich částečný návrat do Sýrie. Přes milion lidí ale zůstává v sousedním Libanonu, kde jim v uprchlických táborech zajišťujeme alespoň základní podmínky pro život, jako je přístup k vodě a sanitárnímu vybavení.

PROČ SE ZAPOJIT

Kromě radosti z pohybu i pomoci lidem v nouzi vám účast na ADRAběhu zajistí i zařazení do soutěže o krásné ceny. Stačí se vyfotit a vaši fotku z běhu nasdílet na Facebook či Instagram s označením @adra_cz a hashtagem #bezimprosyrii. Pokud při registraci zvolíte částku nad 650 Kč, za váš štědrý běh dostanete jako dárek knihu My, děti války, která prostřednictvím fotografií a příběhů ilustruje životy lidí na Blízkém východě, jež ovlivnila válka.


Zdroj: Běžím pro Sýrii – ADRAběh 2021. ADRA o.p.s. Dostupné zde.

Související

V Černínském paláci se rozdávaly Ceny SDGs. Oceněny byly nejlepší udržitelné projekty pro rok 2021

Přejít na článek

Westfield Chodov přenese své zákazníky na severní pól 4D vlakem a na VR sáních

Přejít na článek

Novoroční jízda za zero waste sušenkami – první letošní CSR akce členů Asociace společenské odpovědnosti

Přejít na článek