Cena Via Bona 2016: začíná hlasování veřejnosti

21. 9. 2016

Veřejnost má možnost vybrat nejlepší dárcovský příběh v rámci Cen Via Bona.

Na přelomu srpna a září vybrala komise porotců složená ze zástupců firem, společností, neziskových organizací, novinářů a odborné veřejnosti letošní finalisty v kategoriích Srdcař, Mladý srdcař, Mecenáš, Věrný dárce, Dobrá firma a Závěť pomáhá. V každé kategorii vybírali členové poroty z celkového počtu 147 nominací 3 příběhy finalistů, ze kterých vzejde jeden vítěz. Sedmým oceněním je Cena veřejnosti. O vítězi této kategorie rozhoduje hlasováním široká veřejnost. Vybírat lze z 15 nominovaných příběhů, a to na stránkách Nadace Via zde. Hlasování probíhá do 7. října.

„Hlasování veřejnosti je speciálním ocenění v rámci letošní Ceny Via Bona, jehož cílem je inspirovat k dobročinnosti širokou veřejnost. Jak totiž ukazují nominované příběhy, filantropem může být kdokoli. Každý můžeme přispívat ke zlepšení života okolo nás a darovat svůj čas, zkušenosti, energii či peníze pro dobrou věc,“ shrnuje programová manažerka Nadace Via, Jarmila Cihlářová. „Svým hlasem tak mohou lidé ocenit dobročinnost a poděkovat těm, kteří pomáhají druhým,“ dodává.

V rámci letošní komunikační kampaně Ceny Via Bona, která si opět klade za cíl zviditelnit téma filantropie, se spot Umíme to už od dětství promítá během září v České televizi a také i v partnerských kinech (kina Světozor, Aero, Oko, Scala, Central a kino Lucerna). Nadace Via dále plánuje spot šířit i na sociálních sítích a prostřednictvím partnerů Ceny: díky projektu DOBRO. se spot letos dostane i k zákazníkům Zoot.cz.

Nadace Via udělila Cenu Via Bona poprvé v květnu roku 1998 s cílem obnovit zpřetrhanou tradici filantropie v České republice. Letošní předání cen proběhne během slavnostního večera 19. října v Praze. Přípravy slavnostního večera předávání Cen jsou v plném proudu – hosté se můžou těšit na moderátora Petra Vaňka, nový, alternativnější prostor Veletržního paláce (Studio Hrdinů) a samozřejmě na všechny finalisty/finalistky a nominující osobně. Hosty čeká „koncentrace dobra a inspirace“ v jednom večeru a oslava krásných příběhů filantropů.