Centrum Černý Most radí, jak nakupovat s ohledem na přírodu. Má pro vás několik tipů

29. 4. 2021

Centrum Černý Most si pro vás připravilo několik praktických, a hlavně snadných tipů, jak být udržitelnější i během nakupování. Jedná se o jednu z aktivit v rámci jejich kampaně Eco Sense, která ukazuje, že i nakupovat se dá udržitelnějším způsobem. Zákazníky Centrum inspiruje vlastními ekologickými iniciativami, na nové microsite nakupyudrzitelne.cz, doprovodnými aktivitami v Centru a v tematickém videu s komentářem Pavla Rímského nabízí konkrétní tipy, jak zvládnout nákupy s větším ohledem na přírodu.

Pojem udržitelnost je slyšet všude kolem nás a pomalu si šlape svou cestu do našich myslí i domovů. Co si pod tím ale představit v každodenním životě? Ve skutečnosti se může jednat o cokoliv, čím alespoň trochu ulevíte naší planetě i společnosti. A tak i činnosti, které děláte pravidelně (jako třeba nakupování), mohou být o něco udržitelnější, a dokonce i zábavnější. Stačí udělat pár malých krůčků, které mají ale v konečném součtu velký smysl. Že nevíte jak na to? Centrum Černý Most má pro vás hned několik tipů.

Balte bez obalu

Dát sbohem plastovým sáčkům a igelitkám nikdy nebylo snazší. Vybírejte z bohaté nabídky včelobalů, síťovek nebo si na nákup doneste nádoby vlastní a využívejte je opakovaně. Vychutnat si kávu s dobrým pocitem ze znovupoužitelného kelímku stojí za to!

Vyhazujte bez odpadu

Odpadkům i nepotřebným věcem vdechněte nový život. Tak například v Centru Černý Most můžete vesele třídit i plechovky a netradiční odpad, jako jsou elektrické spotřebiče. Stejně tak nepotřebné hračky a knihy tam najdou své místo v tzv. knihbudce nebo hračkobudce a udělají ještě někomu radost.

Jezte bio a oblékejte se eko

Své oblíbené produkty hledejte ve variantách bio a fair trade. Nezapomeňte, že i mlsat se dá ekologicky a taková eticky vyrobená čokoláda rozhodně chutná skvěle. A pokud se zrovna chystáte doplnit šatník, hledejte raději organické a recyklované materiály. Mimo to, že méně zatěžují životní prostředí, vás také potěší svou kvalitou.

Sdílejte

Na nákup se vydejte sdíleným automobilem nebo skútrem BeRider. V Centru Černý Most jsou pro ně vyhrazená místa a půjčíte si je jednoduše skrze aplikaci. Navíc budete mít úplně nový zážitek, skútry už totiž nejsou k vidění jen v italských filmech!

Více tipů na udržitelnější nakupování najdete na webu Nákupyudržitelně.cz.

 

Související

Čerstvé mikrobylinky a zelenina z pražské farmy HerbaFabrica putují do firem i coworkingů

Přejít na článek

GULE pro vás připravili speciální velikonoční nadílku. Ochutnáte?

Přejít na článek

Asociace společenské odpovědnosti nachystala balíčky udržitelných dárků do Velké vánoční soutěže na Lidovky.cz

Přejít na článek