Čerstvé mikrobylinky a zelenina z pražské farmy HerbaFabrica putují do firem i coworkingů

15. 6. 2021

Z první městské farmy HerbaFabrica v Praze-Holešovicích míří povzbudivá zpráva: Čerstvé bylinky nabité vitamíny jsou na dosah po celý rok! A nemusíte mít zahrádku, ani truhlíky za oknem či na balkóně. HerbaFabrica pěstuje lokální zeleninu a mikrobylinky přímo v oblíbeném Vnitroblocku, kde si je můžete také zakoupit. Výdejní regál stojí hned vedle baru a v něm v recyklovatelných obalech ředkev, hrášek, koriandr, bazalka, salát, slunečnice, petržel, meduňka, rukola...

Městská farma HerbaFabrica začala s pěstováním v holešovickém Vnitroblocku v září 2018 a hned v říjnu se stala vítězem 7. ročníku mezinárodního programu Social Impact Award. Vedle přímého prodeje dodává lokálně vypěstované, čerstvé plodiny také do pražských restaurací a bister a v rámci služby HerbaShare je nabízí do firem jako zdravé občerstvení. HerbaShare regál s lednicí pro uchovávání bylinek a zeleniny si mohou pronajmout také další prodejci, kteří chtějí být o krok napřed a svým zákazníkům potravinu budoucnosti poskytnout už nyní.

Vitamíny putují do firem i coworkingů
HerbaShare funguje velmi jednoduše. HerbaFabrica dodá regál s lednicí, kterou každý týden naplní zdravými plodinami, a firma tak získá atraktivní benefit pro zaměstnance. Vždyť kdo by si nechtěl zpestřit pitný režim, svačinu či oběd čerstvými bylinkami nebo třeba salátem, který dorůstá přímo v kanceláři, díky čemuž je maximálně čerstvý. Mikrobylinky z HerbaFabrica s náloží vitamínů posilují imunitu, přispívají ke snížení hladiny stresu, pomáhají předcházet vzniku cukrovky a srdečních onemocnění. A navíc, zdravá strava podporuje produktivitu až o 20 %.

Co jsou vlastně mikrobylinky?
Jde o výhonky rostlin ze semínek dorůstající do maximální výšky 10 centimetrů. Superpotravina, která se výborně kombinuje. Pro představu, 100 gramů klíčků ředkve obsahuje stejné množství vitamínů A a C jako 1 900 gramů vzrostlých ředkviček. Plodiny se pěstují v prostorově úsporných hydroponických kontejnerech, zásadně bez pesticidů. V moderními technologiemi kontrolovaném prostředí se jim dostává přesně tolik vody a živin, kolik potřebují. Díky tomu si po celý rok zachovávají výraznou chuť a vysoký obsah vitamínů. V HerbaFabrica je tedy stále slunečno a bylinky mají ty nejlepší podmínky k růstu, i když farma sídlí v nevyužitém sklepě.

Více na www.herbafabrica.com.


Zdroj: Čerstvé mikrobylinky a zelenina z pražské farmy HerbaFabrica jsou na dosah – i pro firmy a nejen v létě! GreeenTech. Tisková zpráva, 3. 6. 2021.

Související

Češi budou opět smečovat za lepší svět. Přihlášky do beach volejbalového turnaje jsou otevřeny do konce června

Přejít na článek

Každý desátý Čech preferuje stravu s vyloučením či omezením masa

Přejít na článek

Budoucnost jídla? Impact Hub spouští nový program pro udržitelnou produkci potravin

Přejít na článek