Česká podnikatelská pojišťovna pomáhá plnit Čechům novoroční předsevzetí o zdraví

24. 1. 2019

Dle aktuální studie se 55 % Čechů nijak nesnaží monitorovat svůj zdravotní stav a pravidelně každý dne sportuje jen 4 % populace. ČPP se to snaží změnit s pomocí aplikace Aktivně a zdravě. Jejím pravidelným uživatelům nabídne výhodnější pojištění.

Česká podnikatelská pojišťovna podpořila jako generální partner projekt Aktivně a zdravě. Cílem projektu i stejnojmenné aplikace je podpořit uživatele na cestě za zdravým životním stylem. Pro aktivní uživatele aplikace, kteří na své kondici zapracují, připravila ČPP zvýhodněnou smlouvu životního a rizikového pojištění s dvojnásobným plněním u rizika hospitalizace z důvodu úrazu nebo nemoci.

Projekt Aktivně a zdravě vznikl na základě spolupráce České podnikatelské pojišťovny, neziskové iniciativy Vím, co jím a piju o.p.s a Sportinvest Marketing jako unikátní CSR projekt na podporu zdravého životního stylu. Nejnovější průzkum, který proběhl v rámci projektu, přinesl varovná zjištění o životním stylu Čechů. Čtvrtina lidí ignoruje preventivní prohlídky u lékaře, třetina se přejídá, polovina nesportuje. Jen jeden z deseti Čechů se cítí být fit. Nový projekt má ambice situaci změnit a přispět k lepšímu zdravotnímu stavu české populace.

K zapojení do projektu si stačí zdarma stáhnout a používat aplikaci Aktivně a zdravě, tedy plnit výzvy z oblasti pohybu, výživy či odpočinku (dostupná na Google Play a iOS). Ambasadoři jako Lukáš Krpálek, Roman Vaněk, Jitka Nováčková, Patricie Solaříková a další se rozhodli pomáhat, stát se součástí projektu a inspirovat všechny uživatele. „Můžete se těšit na jejich tipy z oblasti výživy, pohybu či relaxace, také na recepty, zdravotní kalkulačky či jídelníčky. Mobilní aplikace Aktivně a zdravě poslouží jako motivace do kapsy, kterou máte neustále u sebe,“ popsal generální ředitel České podnikatelské pojišťovny Jaroslav Besperát.

Aplikace je navíc propojená se soutěží o hodnotné ceny. Čím více splněných výzev, tím zajímavější ceny v soutěži. Kromě aplikace je součástí programu i webový portál www.aktivneazdrave.cz, kde uživatel najde návody, tipy, rady, zdravotní kalkulačky, jídelníčky, odbornou poradnu apod. – tedy vše, co mu může pomoci získat nezbytné informace ve chvíli, kdy se rozhodne žít aktivně a zdravě. „V našem průzkumu označila svou kondici za velmi dobrou jen tři procenta respondentů. Tedy i malé změny mohou mít velký vliv na jejich zdraví. Prevence je v tomto případě lepší než řešení následků,“ shrnula cíle projektu Lucie Gonzálezová, ředitelka iniciativy Vím, co jím a piju o.p.s.


Zdroj: Tisková zpráva, ČPP pomáhá plnit Čechům novoroční předsevzetí o zdraví, Česká podnikatelská pojišťovna