Česká spořitelna podpořila koncert pro zrakově postižené v Domově Palata

27. 5. 2020

Projekt #HrajemeDoOken přináší koncerty tam, kde je to v současné situaci nejvíce potřeba. Česká spořitelna se rozhodla využít této příležitosti a podpořit uspořádání koncertu pro zrakově postižené v Domově Palata.

Domov Palata se nachází v krásném prostředí tříhektarového parku v klidné části Smíchova na jižním svahu Strahova. Byl postaven v roce 1893 Českou spořitelnou na pozemcích bývalé viniční usedlosti Horní Palata jako Ústav pro zaopatřování slepců Francisco-Josephinum, pro staré a práce neschopné slepce. Budova byla moderně zrekonstruována a dostavby nových pavilonů byly ukončeny v letech 2003 a 2008. Věkový průměr současných klientů se zde pohybuje kolem 84 let.

Kvůli pandemii koronaviru se klienti domova museli přizpůsobit mnoha omezením. Pro mnohé z nich toto období není vůbec lehké, a proto se Česká spořitelna rozhodla zpříjemnit jim ho nevšedním zážitkem. V rámci projektu #HrajemeDoOken vystoupila v krásných venkovních prostorách domova komorní verze dětského sboru CORO PICCOLO PRAHA a houslistka Markéta Janoušková.

Už více než dva měsíce se musí obyvatelé Palaty obejít bez návštěv svých blízkých. S podporou #HrajemeDoOken jsme proto neváhali. Máme velkou radost, že jsme lidem v Palatě mohli zpříjemnit alespoň jedno odpoledne. Palatu máme ve Spořitelně rádi, před 130 lety ji ostatně vystavěli naši předchůdci, takže výběr místa pro koncert nebyla žádná náhoda,” dodává Andrea Studihradová z České spořitelny.

Klienti domova byli koncertem opravdu nadšeni a neskrývali své pocity. “Krásný pocit. Já špatně vidím, takže pro mě je muzika o to důležitější. Děti byly úžasný a slečna houslistka taky,“ vzkázala paní Dana, obyvatelka domova Palata.

Projekt #Hrajemedooken propojuje hudebníky, kteří nemají pro koho hrát, s publikem, které je nemá kde poslouchat. Iniciativa umožňuje komukoli z vás uspořádat nebo podpořit bezpečné koncerty všude tam, kde je to potřeba. Realizaci koncertů pomáhající překonat těžké chvíle v době pandemie můžete podpořit přes platformu Donio.

Související

Česko v SDG indexu obsadilo 8. místo. Nejvíce ztrácí v oblasti klimatických opatření

Přejít na článek

České roušky z bio bavlny uspěly v Bruselu. Nosí je zaměstnanci Evropského parlamentu a někteří europoslanci

Přejít na článek