Česká spořitelna podpořila v době pandemie řadu dobročinných projektů

5. 5. 2020

Na současnou krizovou situaci zareagovala Česká spořitelna vyhlášením speciálních grantů, realizací nových projektů a podporou řady dobročinných iniciativ.

Česká spořitelna podpořila zahájení masové výroby ochranné masky z dílny ČVUT darem 500 tis. Kč, a to ve spolupráci s Národním centrem průmyslu 4.0 a Českým institutem informatiky, robotiky a kybernetiky. Spořitelna také podpořila iniciativu Tiskne celé Česko částkou 200 000 Kč na nákup materiálu do 3D tiskáren na výrobu ochranných štítů pro zdravotníky. Současně Seed Starter České spořitelny podpořil vznikající Virtuální čekárnu darem 500 tis. Kč, za projektem online propojení lékařů s pacienty napříč ČR stojí Tomáš Šebek. Projekt bude plně online 12. května. Technickým řešením banka pro bono přispěla k rozvoji a rozjezdu dalších platforem: zachransvoufirmu.cz, zachranhospodu.cz nebo podporime.cz.

Ve spolupráci s Nadací Via rozdělila Spořitelna formou mikrograntů 204 000 Kč mezi 24 jednotlivců a spolků napříč republikou, které šijí roušky pro potřebné skupiny obyvatel v nemocnicích či domovech pro seniory, podporují rizikové skupiny obyvatel například tím, že seniorům rozváží jídlo, či se pustili do 3D tisku ochranných pomůcek.

Zaměstnanci Spořitelny během dubna přispěli v cafeterii na projekt Energii lékařům celkem 150 120 Kč, zdravotníkům tak poslali 1 151 balíčků. Aktuálně mohou své body z cafeterie posílat na sbírku SOS Česko Člověka v tísni. Aktivně se zapojili zejména do šití roušek, využívají k tomu i své dva Dny jinak, tedy firemní dobrovolnický program. Dny jinak právě teď využívají také k pomoci s výsadbou stromů a k dalším sezónním pracem v zemědělství, které není možné odložit, až pandemie skončí.

Banka dále finančně podpořila vzdělávací program České televize UčíTelka a Máme na to. Ve svém programu Abeceda peněz vytvořila celé pásmo volnočasových edukativních aktivit a soutěží. Banka se také zapojila do kampaně Chráním tebe, konkrétně svůj mediální čas přenechala této iniciativě od 20. do 27. března. Banka podpořila také sportovní online programy svých partnerů jako je Český atletický svaz nebo Kolo pro život. Díky Spořitelně se podařilo ve spojení s Českou filharmonií vybrat v březnu 7 461 258 Kč ve prospěch pěti nemocnic, které bojují s nejtěžšími případy nákazou Covid-19. V sobotu 25. 4. se konal další přímý přenos benefičního koncertu z Rudolfina, tentokrát na podporu Života 90, výtěžek se blížil milionu korun.

Nadace České spořitelny se rozhodla věnovat 25 mil. Kč na pomoc ohroženým dětem. Prostředky budou určeny především na podporu učení ohrožených dětí jak na straně rodiny, tak školy, psychosociální a materiální podporu. „V době, kdy jsou školy zavřené a leckde nemají školy ani rodiny dostatečnou podporu pro distanční vyučování, se pomyslné nůžky mezi dětmi z funkčních rodin a dětmi z problémového prostředí ještě více rozevírají. Současná situace zkrátka nejdramatičtěji dopadá na ty, kteří byli ohroženi už před pandemií. Jako klíčové se ukazuje zmapování potřeb, mobilizace kapacit a zaměření podpory tam, kde jsou problémy největší,” řekl ředitel Nadace České spořitelny Ondřej Zapletal. Dalších pět milionů pak poskytla jako podporu svým stávajícím partnerským organizacím na zachování kontinuity jejich činnosti a distanční způsoby práce v době krize COVID_19.

Svým klientům banka doporučuje nový George podcast, kde se dozví, jak se v současné době postavit k investicím, jaký má má dopad COVID-19 na světovou i naši ekonomiku, jak se mění trh nemovitostí, co si počít s odkladem splátek. Hosty podcastu jsou vždy experti Spořitelny. Každý týden se můžete těšit na aktuální díly.

Česká spořitelna také stále pokračuje v podpoře sousedských projektů, v rámci kterých přináší aktivity a vybavení do místních komunit. Záměry na další sousedské projekty banka přijímá do 20. května, letos poslední šanci přihlásit se až o 100 000 Kč budou mít lidé 23. září. V letošním ročníku chce podpořit celkem 40 až 50 projektů. Informace o programu, podpořených projektech i přihlášky na www.dokazemevic.cz.


Zdroj:

Česká spořitelna podporuje sousedské projekty. Rozdělila už více než 2 miliony, o další si můžete požádat do 20. května, TZ Česká spořitelna, 5. 5. 2020 .

Dáváme 30 milionů na podporu nejohroženějších dětí, Česká spořitelna, 23. 4. 2020. Dostupné ZDE.

Související

Celý svět vzdal 5. května hold dobrým skutkům. Projevy vděčnosti zaplavily sociální sítě

Přejít na článek