Česká televize spouští s NROS mimořádnou sbírku: Kuře s aktovkou pomůže dětem zpátky do školy

19. 8. 2020

Česká televize společně s Nadací rozvoje občanské společnosti zahajuje mimořádnou charitativní sbírku na pomoc znevýhodněným školákům s názvem Kuře s aktovkou. Lidé mohou v průběhu čtyř týdnů, do neděle 6. září, přispět dětem žijícím v nesnadných rodinných, sociálních či ekonomických podmínkách, vrátit se do školy. Kampaň se koná v rámci projektu Pomozte dětem, který za dvaadvacet let své existence pomohl znevýhodněným dětem již více než 250 miliony korun.

Jedněmi z nejzasaženějších byly v první polovině letošního roku děti, které ze dne na den nemohly do škol. Aby jim Česká televize situaci usnadnila, spustila několik projektů vzdálené výuky v čele s UčíTelkou, pořadem Škola doma nebo vzdělávacím webem ČT edu. Řada školáků žijících v nesnadných rodinných, sociálních i ekonomických podmínkách se přesto do vzdálené výuky nemohla plnohodnotně zapojit a návrat do školních lavic pro ně tak bude náročnější než pro ostatní. Česká televize proto společně s Nadací rozvoje občanské společnosti (NROS) spouští mimořádnou charitativní sbírku Kuře s aktovkou, jejíž výtěžek poputuje na financování doučování, kroužků, služby osobní asistence či nákup školních pomůcek.

Školáky mohou lidé podpořit až do neděle 6. září zasláním jednorázové DMS v hodnotě 30, 60 nebo 90 korun (DMS KURE 30, 60 nebo 90) na telefonní číslo 87 777. Sbírku lze podpořit také zasláním peněz přímo na účet 9595959595/0600 s variabilním symbolem 2020 nebo darováním online na webové stránce www.darujme.cz/kure.

Koncem srpna se rovněž otevře grantová výzva pro organizace, které se těmto ohroženým skupinám věnují. Jedná se o nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, denní centrum a terénní program pro děti a mládež. Každá z vybraných organizací může k podpoře přihlásit až deset dětí.

Charitativní projekt Pomozte dětem organizuje Česká televize společně s NROS od roku 1998. Dosud vybraná částka již přesáhla čtvrt miliardy korun a pomohla tak více než dvěma stům tisícům dětí. Letošní 22. ročník vynesl rekordních 12,4 mil. Kč, které již organizace pro děti čerpají.


Zdroj: Kuře s aktovkou — Pomozte dětem 2020 – Kuře v bačkorách — Česká televize. Česká televize [online]. Copyright © [cit. 19.08.2020]. Dostupné ZDE.

Související