Český průvodce Byznys a Cíle udržitelného rozvoje (SDGs)

12. 2. 2016

Národní síť Global Compact Česká republika exkluzivně vydává českou verzi průvodce UN Global Compact, který představuje nové SDGs z pohledu udržitelného podnikání a hledání nových obchodních příležitostí.

Nové Cíle udržitelného rozvoje (SDGs) v září 2015 přijalo všech 193 členských států OSN s cílem dosažení lepší budoucnosti pro všechny. Určily tak směr cesty pro příštích 15 let vedoucí k vymýcení extrémní chudoby, boji s nerovností a nespravedlností a k ochraně naší planety.

SDGs jasně definují svět, ve kterém chceme žít – jsou obecně platné pro všechny, nikoho nevyjímaje. Pro dosažení této změny však bude zásadní odpovědný byznys a investice. „S miliardami dolarů veřejných a soukromých investic, které budou v nadcházejících letech nasměrovány k dosažení SDGs, se objevuje obrovská příležitost právě pro odpovědné firmy“, dodává Lucie Mádlová, představitelka národní sítě UN Global Compact v ČR.

Firmy tak postupně mění své byznys modely, aby odpovídaly společenským potřebám a objevily nové trhy a zároveň rostly a byly úspěšné. UN Global Compact pomáhá firmám nastavit cíle, které odpovídají SDGs a zároveň stimulují inovace, investice, angažovanost a v neposlední řadě jejich výkonnost a konkurenceschopnost.

Průvodce je ke stažení v online verzi ZDE. Jeho tištěnou verzi si můžete již brzy vyzvednout v Asociaci společenské odpovědnosti (Drtinova 10, Praha 5), hostitelské organizaci Národní sítě Global Compact ČR.