Charitativní kampaň „Místo u vánočního stolu“

15. 12. 2021

Skrze vánoční kampaň jsou pozváni děti z nejchudších částí světa ke štědrovečerní večeři, a to prostřednictvím dárkového poukazu.

Charitativní organizace Mary’s Meals, která sytí děti v nejchudších částech světa, pořádá během adventu kampaň s názvem „Místo u vánočního stolu“. Zakoupením dárkového poukazu v hodnotě 459 Kč bude pozváno dítě k virtuálnímu vánočnímu stolu. Částka 459 Kč pokryje náklady na jedno školní jídlo denně pro jedno dítě na celý školní rok.

Dárkový poukaz je možné zakoupit na e-shopu organizace. Ten dárce obdrží buď v elektronické formě, tedy e-mailem, anebo tištěný doručený poštou. Dnes aktuálně dodává Mary’s Meals jídlo do škol pro více než 2 miliony dětí v devatenácti zemích světa.

Více informací o vánoční kampani se lze dozvědět zde.

Charitativní organizace Mary’s Meals zajišťuje programy školního stravování v nejchudších zemích světa. Daří se tak snižovat dětskou úmrtnost a díky vzdělání poskytovat dětem naději na lepší, plnohodnotný život. Aktivním zapojením dobrovolníků z řad místních obyvatel a využitím lokálních surovin jsou provozní náklady velmi nízké a průměrná cena za jídlo pro jedno dítě na celý školní rok dosahuje částky 459 Kč.

Více informací naleznete zde.


Zdroj: Charitativní kampaň „Místo u vánočního stolu“. Mary’s Meals. Tisková zpráva, 13. 12. 2021.

Související

85 procent Čechů pomáhá druhým. Každý čtvrtý se letos navzdory koronaviru zapojí do Giving Tuesday

Přejít na článek

Česká spořitelna nazula pantofle i letos. Podpořila tak Papučový den pro hospice

Přejít na článek