Charitativní kampaň „Místo u vánočního stolu“

15. 12. 2021

Skrze vánoční kampaň jsou pozváni děti z nejchudších částí světa ke štědrovečerní večeři, a to prostřednictvím dárkového poukazu.

Charitativní organizace Mary’s Meals, která sytí děti v nejchudších částech světa, pořádá během adventu kampaň s názvem „Místo u vánočního stolu“. Zakoupením dárkového poukazu v hodnotě 459 Kč bude pozváno dítě k virtuálnímu vánočnímu stolu. Částka 459 Kč pokryje náklady na jedno školní jídlo denně pro jedno dítě na celý školní rok.

Dárkový poukaz je možné zakoupit na e-shopu organizace. Ten dárce obdrží buď v elektronické formě, tedy e-mailem, anebo tištěný doručený poštou. Dnes aktuálně dodává Mary’s Meals jídlo do škol pro více než 2 miliony dětí v devatenácti zemích světa.

Více informací o vánoční kampani se lze dozvědět zde.

Charitativní organizace Mary’s Meals zajišťuje programy školního stravování v nejchudších zemích světa. Daří se tak snižovat dětskou úmrtnost a díky vzdělání poskytovat dětem naději na lepší, plnohodnotný život. Aktivním zapojením dobrovolníků z řad místních obyvatel a využitím lokálních surovin jsou provozní náklady velmi nízké a průměrná cena za jídlo pro jedno dítě na celý školní rok dosahuje částky 459 Kč.

Více informací naleznete zde.


Zdroj: Charitativní kampaň „Místo u vánočního stolu“. Mary’s Meals. Tisková zpráva, 13. 12. 2021.

Související

Značka Hellmann´s rozdala samoživitelům tunu bramborového salátu

Přejít na článek

Cesta k milionům dětí: Jak funguje logistika Mary’s Meals

Přejít na článek