Charitky dnes oslavily druhý rok úspěšného fungování

23. 4. 2014

A byl to rok plný změn. Reklamní předmět, který nese stejný název, dostal na podzim nový kabát!

Originální, teleskopicky výsuvný obal s osvěžujícími minidražé je nyní celý vyráběn v České republice a do jeho kompletace jsou zapojeny i osoby se zdravotním postižením. Díky zefektivnění výroby mohl být zvýšen příspěvek, kterým Charitky pomáhají dětem a podporují jejich rozvoj. Nyní je z pořizovací ceny Charitek předáváno dále již 12 %. V druhém roce působení tak Charitky prohloubily svůj sociální rozměr a staly se ukázkovým modelem sociálního podnikání.

Miriam Janyšková, zakladatelka programu, na dnešní tiskové konferenci poděkovala firmám a neziskovým organizacím, které se do projektu Charitky zapojily: „Mezi 141 dětí bylo letos rozděleno dalších téměř 218 000 Kč. Celkem bylo za dva roky existence Charitek podpořeno 324 dětí částkou téměř 425 000 Kč, kterou jsme získaly od 20 společností díky využití Charitek pro jejich vlastní reklamní sdělení. Finanční prostředky jsme předali dětem prostřednictvím prověřených neziskových organizací, kterých je v tuto chvíli do programu zapojeno 13. Všem tímto z celého srdce, a hlavně jménem dětí, děkuji.“ Součástí sociálního modelu Charitek je i skutečnost, že umožňují sociální integraci zdravotně postiženým, kteří se osobně podílejí na ruční kompletaci výrobku prostřednictvím certifikovaných chráněných dílen či sociálních podniků, kterým je udělena výrobní franšíza.

Dnešní tiskové konference k druhému výročí existence programu Charitek se zúčastnila i Dáša a Lukáš z dětského domova v Unhošti a pětiletý handicapovaný Kubík. „I oni, jako jedni z mnoha, získali prostřednictvím Charitek v loňském roce podporu, terá jim usnadní jejich životní situaci,“ věří Miriam Janyšková.

Do programu se v posledním roce nově zapojilo i dalších devět společností a šest neziskových organizací. Na straně firem to je například Česká spořitelna, Generali Pojišťovna, ING Životní pojišťovna, TOTAL nebo MORIS design či Phoenix. Již poněkolikáté využily Charitky společnosti RWE nebo Volkswagen. Mezi neziskovými organizacemi podporují Charitky nově i dvě slovenská sdružení, českou Nadaci Naše dítě nebo také Klub Hornomlýnská. Charitky preferují zapojení takových neziskových organizací, které zajistí směřování celého finančního příspěvku přímo konkrétním dětem.

Více o projektu zde.

Zdroj: TZ Charitky, 23. 4. 2014