Cheeseburger a čokoládové mléko zmizí z Happy Mealu

3. 2. 2019

Řetězec rychlého občerstvení McDonald’s brzy přestane nabízet cheeseburgery a čokoládové mléko v Happy Mealech, které jsou určeny dětem.

Údajně se tím snaží snížit množství kalorií, sodíku, nasycených tuků a cukru, které děti v jeho restauracích konzumují. Ačkoli mohou zákazníci tyto položky k Happy Mealu stále dostat na vyžádání, nebudou už zahrnuty v nabídce. Podle zástupců McDonald’s tím má dojít k redukci spotřeby těchto produktů. Když naposledy vyňali z nabídky sodovky, klesla jejich spotřeba o 14 %.McDonald’s bývá častým terčem nutričních odborníků a rodičů, kteří jej viní z nárůstu dětské obezity. Následkem těchto stížností udělal řetězec několik opatření, například snížil množství hranolek nebo k dětskému menu přidal ovoce.Vedení restaurace si nyní přeje, aby všechny možnosti v rámci Happy Mealu měly maximálně 600 kalorií a 650 miligramů sodíku. Méně než 10 % kalorií má pocházet z nasycených tuků a cukru. Protože cheeseburger a čokoládové mléko tyto nové standardy nesplňovaly, byly z nabídky vyjmuty.

Nově se má v nabídce dětských menu objevit také čistá voda, ta však bude na rozdíl od sodovek za poplatek.


Zdroj: McDonald’s to cut cheeseburgers and chocolate milk from Happy Meal menu | Business | The Guardian. [online]. Copyright © 2019 Guardian News and Media Limited or its affiliated companies. All rights reserved. [cit. 03.02.2019]. Dostupné ZDE.

Happy Meal | Oficiální stránky McDonalds.cz. McDonald’s Česko | Oficiální stránky McDonalds.cz [online]. Dostupné ZDE.

Happy Meal. Happy Meal [online]. Copyright © [cit. 03.02.2019]. Dostupné ZDE.