AC Sparta Praha

AC Sparta Praha je historicky nejúspěšnější fotbalový klub v České republice. Založen byl už v roce 1893 a za 130 let své historie získal 36 českých titulů, 21 českých pohárů a 3 Středoevropské poháry.
Vedle samotného fotbalu je pro Spartu klíčovým pilířem také oblast společenské odpovědnosti. Klub se aktivně zapojuje do charitativních akcí a pomáhá lidem v nouzi. Sparta spolupracuje s mnoha organizacemi, které se zaměřují na pomoc dětem, zdravotně postiženým a lidem, kteří potřebují pomoct.

V uplynulých letech klub organizoval pomoc například při pandemii nemoci covid-19, sbírku na pomoc lidem, které zasáhlo ničivé tornádo nebo zorganizoval převoz mládežnického fotbalového týmu FC Minaj z Ukrajiny do Česka. Následně děti i jejich válkou ohrožené rodiny Sparta ubytovala a zařídila jim možnost ve spolupráci s klubem trénovat.

Celkově lze tedy říct, že AC Sparta Praha Sparta se tedy snaží být klubem úspěšným na sportovním poli a zároveň sílu značky Sparta využít v oblasti společenské odpovědnosti. Díky tomu tak může klub pomáhat lidem v nouzi.