Etincelle

Skupina Etincelle

Tvoříme skupinu sociálních podniků, které dávají důstojnou práci více než 150 lidem s hendikepem. Provozujeme síť kaváren, bister a catering Mezi řádky, máme vlastní řemeslnou
pekárnu, cukrářskou výrobu, několik pekařství, farmu, prádelnu a úklidové týmy.

Naší vlajkovou lodí je vyhledávaná Kavárna Mezi řádky na Smíchově. Postupně jsme otevřeli další bistra v budově FFUK, MPSV, Magistrátu hl. m. Prahy a úřadu městské části Prahy 7. Provozujeme také firemní bistra ve společnostech ČEZ, Kooperativa nebo Dopravním podniku hl. m. Prahy.

Ve všech našich sociálních podnicích pracují na pomocných pozicích lidé s mentálním nebo jiným zdravotním postižením a návštěvníci si mohou pochutnat na vlastnoručně vyrobených výrobcích z naší řemeslné pekárny a produktech z naší farmy.

Od roku 2019 nabízíme unikátní sociální koncept „Mezi řádky“ jako franšízu. Již 17 let se věnujeme postupné změně pohledu na zaměstnávání lidí s hendikepem.

Jsme držitelem ocenění EY Společensky prospěšný podnikatel roku 2018 a Ceny sociální inovace v sociálních službách 2022.

Zaměřujeme se zejména na lidi s mentálním postižením a jejich opětovné zařazení do běžného života. V rámci programu O KROK pomáháme firmám se začleněním lidí s hendikepem do jejich týmů a sdílíme s nimi know-how tak, abychom podpořili přesun lidí z chráněného trhu práce na otevřený.

Skupinu Etincelle tvoří: Etincelle, o.s., Startujeme o.p.s., Mezi řádky catering s.r.o., Etincelle úklidová, s.r.o. a Dělníci s.r.o.