Fair Trade Centrum 

Fair Trade Centrum je nejdéle fungujícím e-shopem s jednoznačně nejširším sortimentem fair trade zboží v Česku a na Slovensku. Nabízí zboží téměř 30 fairtradových značek a několika férových certifikací prakticky z celého světa. Výrobky dováží přímo od jejich výrobců z rozvojového světa a asi 80 % prodávaných potravin nese pečeť ekologického zemědělství.

Kromě toho provozuje Fair Trade Centrum vlastní sociální podnik Fairobchod, jehož zaměstnanci z řad lidí s duševním onemocněním jsou pro tým velkou motivací stejně, jako  producenti na druhém konci světa. Společně tak nabízí náhradní plnění i zboží pod vaší vlastní značkou.

Jako přední český podnik zabývající se fair trade výrobky, má ambici udávat krok spravedlivého obchodu v ČR a zároveň ctí pravidla udržitelného rozvoje. Objednávky balí do již dříve využitých krabic, vycpává je recyklátem, využívá zelenou elektřinou od Nano Energies a tiskne na FSC papír. Důstojně vyrobené produkty šíří do obchodů, firem, neziskových organizací, kaváren i mezi veřejnost. Ve Fair Trade Centru věří, že právě tak chutná spravedlivější život, jak zní motto, kterého se drží již od roku 2005.

Chcete se dozvědět více? Navštivte  web, udělejte si obrázek na Instagramu nebo sledujte FT Centrum na Facebooku.