Fair&Bio Pražírna

Pražíme výběrová zrna s certifikací Fairtrade a BIO. Zaměstnáváme zdravotně znevýhodněné lidi, které práce naplňuje. A to nám dělá radost.

Fair & Bio pražírna podporuje nejen rozvoj lokální ekonomiky u nás, ale zpracováním fairtradové kávy i důstojné živobytí pěstitelů ze zemí globálního Jihu (Afriky, Asie a Latinské Ameriky). Bio certifikace kávy zajišťuje produkci šetrnou k životnímu prostředí. Našimi aktivitami přispíváme k naplňování Cílů udržitelného rozvoje (SDGs), zejména následujících: Udržitelný růst a důstojná práce (SDG 8), Snižování nerovností (SDG 10) anebo Udržitelná spotřeba (SDG 12).

Fandíme společensky prospěšné ekonomice, proto je Fair & Bio pražírna je první v ČR propojující principy fair trade, eko-produkce a sociálního podnikání. Pražírna je navíc družstevní, hlásí se ke 170-leté tradici spolkového podnikání v českých zemích a připomíná, že drtivá většina pěstitelů fairtradové kávy se sdružuje právě v kooperativách. Díky zapojení do fair trade je cesta naší kávy transparentní od drobných farmářů až po naši pražírnu.

Na našem inovovaném e-shopu naleznete aktuální nabídku sezónních výběrových káv, jakož i nabídku stálou. Na přání zákazníků jsme produkty rozdělili podle způsobu přípravy a intenzity pražení: Espresso Classic, Espresso Special, Filtrovaná a Moka káva. Jak si připravujete kávu vy?