Filtermac

Filtermac – zdravá alternativa k balené vodě
Filtermac je ESG projekt, který chrání přírodu a zdraví lidí. Jde o eko alternativu k balené vodě, která snižuje velké množství plastů. Myšlenka je jednoduchá. Má-li člověk po ruce důvěryhodný zdroj skvělé vody ZDARMA, pak si ji rád natočí do vlastní láhve a nepůjde si koupit PETku. 

Zdarma díky partnerům projektu
Filtermac je síť desítek chytrých filtračních výdejníků na více než 50 fakultách českých vysokých škol. Na vodu pro studenty přispívají partneři projektu. Dělají tím dobrou věc a na oplátku získávají prostor na LCD Filtermacu a v banneru aplikace.   

Momentálně je Filtermac v dosahu cca 100 tisíc studentů a celková měsíční úspora činní kolem 300 000 PET lahví (0,5 l).

Jak to funguje?
Filtermac upravuje kohoutkovou vodu v okamžiku, kdy si ji člověk stáčí do lahve. Zbavuje ji nežádoucích chutí, pachů, chlóru a mikronečistot. UV světlem se navíc eliminují bakterie. Uživatelé si mohou natočit perlivou i neperlivou, voda je vždy chlazená. Do své lahve si ji točí s pomocí mobilní aplikace Filtermac.  

Ceny SDGs
Filtermac se stal semifinalistou v kategorii Cirkulární Ekonomika (2022). V roce 2019 se dostal za naplňování globálních cílů mezi TOP 15. 

Filtermac vznikl v roce 2017 s úmyslem dělat dobrou věc pro lidi i životní prostředí. Jádro tvoří malý tým ekologických nadšenců.