FlixBus

FlixBus – s námi cestujete zeleně

Společnost Flix je lídrem v oblasti dopravy. Spolu se svými značkami FlixBus, FlixTrain, Kamil Koç a Greyhound nabízí ke klimatu šetrné, pohodlné a cenově dostupné cestování. Díky výjimečnému obchodnímu modelu a inovativním technologiím vytvořila společnost Flix největší síť dálkových autobusů v Evropě a rychle expanduje v globálním měřítku včetně Spojených států, Kanady, Brazílie a Indie.

Jako průkopník udržitelné dopravy provozuje společnost Flix od roku 2018 první ekologické dálkové vlaky, v roce 2018 zahájila pilotní projekt plně elektrických dálkových autobusů a v roce 2021 uvedla na trh první dálkové autobusy v EU poháněné bioplynem. Na českém trhu s vnitrostátní dopravou působí autobusy FlixBus od roku 2017.

„Dopadům našich aktivit na životní prostředí i život místních komunit se ve Flixu věnujeme dlouhodobě. Dali jsme si závazek být do roku 2040 uhlíkově zcela neutrální, což s sebou nese nároky na investice do vývoje alternativních paliv a obměnu autobusové flotily, zavádění procesních změn v řízení firmy i hledání dalších způsobů, jak zlepšit stav prostředí okolo nás,“ vysvětluje Pavel Prouza, výkonný ředitel společnosti FlixBus pro Česko, Slovensko a Maďarsko.

Náš hlavní princip: Vyvarovat se, omezit, offsetovat!

Jsme dynamická, nadšená, technicky vyspělá společnost s vyšším cílem – inteligentní a ekologická mobilita pro všechny, kteří chtějí poznat svět. Naší vizí je stát se v budoucnu 100% uhlíkově neutrální. K dosažení tohoto cíle:

  • Zvýšíme využívání obnovitelných zdrojů energie prostřednictvím technologií alternativních pohonů a paliv
  • Zajistíme vysoké ekologické standardy vozového parku společnosti FlixBus
  • Zlepšíme energetickou účinnost provozu společnosti prostřednictvím udržitelných kanceláří a cestovní politiky
  • Vytvoříme model spravedlivého offsetování zbývajících emisí

www.flixbus.cz