FlixBus

FlixBus a FlixTrain pod střechou FlixMobility

FlixMobility je mladá společnost působící v oblasti dálkové dopravy, která skrze své značky FlixBus a FlixTrain nabízí pohodlný a ekologický způsob přepravy za dostupné ceny. Díky unikátnímu obchodnímu modelu a inovativním technologiím se ze startupu rychle stala silná společnost s největší evropskou sítí dálkových spojů. Od roku 2013 přepravila FlixMobility přes 100 milionů lidí a dala vznik tisícům nových pracovních míst v oblasti dopravy.

Z center v Evropě a USA se tým FlixMobility stará o plánování sítě, zákaznický servis, management kvality, marketing a prodej a v neposlední řadě také o rozvoj nových obchodních příležitostí a technologický rozvoj. O každodenní provoz flotily autobusů FlixBus se starají regionální partneři, povětšinou rodinné firmy, které na trhu úspěšně působí po desetiletí. FlixTrain je provozován ve spolupráci se soukromými vlakovými přepravci. Díky tomuto partnerství jde tak inovace, podnikatelský duch a silná mezinárodní značka ruku v ruce se zkušenostmi a kvalitou tradičního odvětví dopravy.

FlixBus se aktivně podílí na utváření budoucnosti v oblasti hromadné dopravy a důraz klade na udržitelnost a zelenou mobilitu. Zelené autobusy jsou efektivní především co se týče spotřeby paliva a produkují extrémně nízké množství skleníkových plynů, čímž redukují znečištění ovzduší. Ve spolupráci s ClimatePartner nabízí možnost individuální kompenzace dopadů cesty na životní prostředí. V roce 2018 FlixBus jako první dopravce na světě nasadil na dálkové trasy dva elektrobusy, v Německu jej pohání GreenPeace Energy z obnovitelných zdrojů.