FOREWEAR

V projektu FOREWEAR (vyhráli mimo jiné i mezinárodní soutěž Social Impact Award 2013 v Impact Hub Praha a pražské kolo soutěže Živnostník roku 2015) řeší otázku přebytku nevyužitého textilu a oblečení, které sbírají na firemních akcích a třídí.

Část oblečení pomůže lidem v nouzi (např. prostřednictvím charitativních obchůdků, azylových domů nebo kontejnerů na textil) a část přidávají do procesu recyklace. Z recyklované netkané textilie ze zbytkového textilu jim následně v chráněné dílně vyrábějí praktické, funkčně-designové výrobky: zápisníky, organizéry, obaly na knihy, na mobily a tablety, tašky na dokumenty, na víno atd.

Tyto ekologické výrobky s potiskem na míru využívají firmy jako dárky pro zaměstnance, partnery a klienty, ale také komunita koncových zákazníků. Sesbírali a dále využili přes 30 tisíc kg vyřazených oděvů a vznikly výrobky s designovým potiskem pro více než 50 firem. Díky těmto zakázkám dostává práci čtyři až pět švadlen. Podporují takto zodpovědný společenský konzum, udržitelnost a životní prostředí a dávají práci znevýhodněným lidem v chráněných dílnách.