Good Sailors

Naše společnost Good Sailors vznikla už v roce 2002. V počátcích jsme byli běžnou softwarovou firmou poskytující služby v oblasti IT konzultací a vývoje aplikací. Ovšem spoluzakladatelka Good Sailors si vzala za muže prima kluka a shodou okolností šikovného hendikepovaného vývojáře Jirku. Posádka dobrých námořníků se díky tomu vydala novým směrem.

Od té doby pracuje v Good Sailors více než 50 % zaměstnanců s postižením. Jeden z programátorů je neslyšící, druhý má obsedantně kompulzivní poruchu a při testování her díky tomu nic nepřehlédne.

Někteří kolegové kvůli svému postižení nemohou pravidelně docházet do firmy, i když je prostředí kanceláří v Děčíně dobře přizpůsobené potřebám zaměstnanců. Proto porady a komunikace s nimi probíhají online. Můžeme tak spolupracovat s lidmi z celé republiky.

Naším mottem je: Smysluplná práce pro hendikepované

Máme za sebou více než 200 IT projektů pro nejvýznamnější společnosti v Česku. Podařilo se nám zapojit hendikepované kolegy do „ostrého byznysu“ s velkými firmami jako ČSOB, Innogy nebo Akademií věd a mnoha dalšími významnými klienty. Dlouholetým klientem byla také firma M2C a dnes je naší mateřskou společností.

Jak řekl v jednom z rozhovorů co-CEO Filip Molčan: „Těší mě, že jsme se věnovali sociální prospěšnosti a udržitelnosti v době, kdy o tom ještě nikdo nemluvil.“

Závazek udržitelnosti

Naše činnost a nabízené služby pomáhají dlouhodobě rozvíjet udržitelné podnikání. Naším hlavním posláním je zaměstnávání osob se zdravotním znevýhodněním, integrace těchto osob do interních i externích projektů. 

Snažíme se dbát o well-being v našem týmu. Na druhou stranu chceme ukázat našim klientům, že můžeme být plnohodnotným partnerem. My hendikep považujeme za přednost a ne za slabost. 

Nezdráháme se předávat dál své know-how ostatním podnikatelským subjektům.

Good Sailors

Filip Molčan

co-CEO

Strategie udržitelnosti

Princip udržitelnosti je ve své podstatě schopnost dívat se na svět optikou toho, jak můžeme přispět k vyšší produktivitě společnosti, ale zároveň při svém jednání klást důraz na ohleduplný a šetrný přístup vůči okolí. Dělat byznys jen pro peníze je podle našeho co-CEO Filipa Molčana v dnešní době out. To, že získal ocenění TOP Odpovědný leader 2022 v diverzitě, nikoho v naší firmě nepřekvapuje. 

Není to ale pouze o lidech, různorodost projektů také hraje nezastupitelnou roli. Podařilo se nám prolnout svět IT a non-IT. Za zmínku stojí skvělá parta Gaming Heroes, kteří se věnují testování her ve spolupráci s vývojářskými studii, jako je Warhorse Studios. Oproti tomu hlavní myšlenkou dobročinného projektu České parky je přispět k ochraně přírody.

Spolupracujeme také s několika startupovými akcelerátory jako např.  ICUK – Inovační centrum Ústeckého kraje, kde Filip Molčan působí jako mentor a s mladými probírá různé podnikatelské záměry a nápady. Chce nováčky v byznysu samozřejmě správně nasměrovat, aby v konkurenčním prostředí uspěli, ale zároveň se rád nechá mladší generací inspirovat. Svěží vítr do plachet loď posouvá a klidné moře dobré námořníky nedělá.

Každá naše činnost by měla mít smysluplný rozměr. 

Firma Good Sailors je sociální podnik. Tento způsob podnikání má za cíl najít rovnováhu mezi ekonomickým růstem a rozvojem. Název společnosti Good Sailors vychází z přesvědčení, že jsme všichni dobří námořníci, kteří nebojují s tím, co jim příroda staví do cesty, ale využívají to jako svou výhodu. My jen máme místo nepřízně počasí na moři nepřízeň osudu našich kolegů s hendikepem.

Daří se nám hendikepované kolegy zapojovat do procesu spolurozhodování o našich projektech. Nebojí se tak vyjádřit svůj názor, podělit se o zkušenosti nebo přijít s novým nápadem.

tzm-4

tzm-1

tzm-2

Kdo má u nás CSR a udržitelnost na starosti

Filip Molčan

co-CEO v sociálním podniku Good Sailors

filip@goodsailors.com

Sociální podnikatel, dobrovolný strážce v NP České Švýcarsko a fotograf. 

Vždy ho zajímaly moderní technologie a stál u zrodu několika startupů a projektů jako GetBizDone nebo CzechGeeks. Rok sbíral zkušenosti ve světově proslulém centru počítačového a technologického průmyslu Silicon Valley. „Vždycky říkám, že rok tam mi dal to samé jako 10 let podnikání v Čechách. K byznysu mají úplně jiný přístup.

Právem se umístil v žebříčku 100 největších inovátorů v Evropě. Cenu kreativních hrdinů 2023, kterou získal v kategorii s regionálním dosahem, udělují lidem s pozitivním vlivem na společnost a životní prostředí.

Naše projekty

Projekty