Green smile

Hledání alternativních možností pro nahrazení jednorázových obalů, či čistících a hygienických pomůcek jsou obecně v České republice na vzestupu, především mladí lidé přemýšlejí o problematice současného konzumního života a hledají svou alternativní cestu. Problematika v současné době spočívá především v tom, že tyto alternativní možnosti jsou produkovány často v rámci HAND MADE businessu, a to s minimálním využitím mechanizace. To velmi prodražuje jejich produkci, a především končenou cenu, kdy si pak produkt pořizují spíše movitější zákazníci.

A právě a tady vznikl důvod pro založení sociálního podniku MISTKA SEWING s.r.o.  se značkou Green smile, který chce pomoci snížit množství spotřebovaných jednorázových plastů a pokusit se tak alespoň částečně omezit „dobu plastovou“.

Celá produktová řada, která byla navržena je rozpoznatelná svým nápaditým designem, kdy je kladen důraz na barvy, funkčnost a autentičnost. Mezi navržené produkty patří například pratelná houbička na nádobí, sáčky na ovoce či zeleninu, pratelné odličovací tampóny či obaly na svačinu.