Hotel Andaz Prague

Hotel Andaz Prague je nový exkluzivní pětihvězdičkový a zároveň první luxusní-lifestylový hotel na českém trhu, který otevřel své brány v prvním čtvrtletí roku 2022. Hotel disponuje 176 pokoji, z toho 24 Suity. K dispozici je také 5 konferenčních prostor o celkové rozloze 450 m2.

Jeho unikátní design čerpá inspiraci z mýtů a legend české historie, pracuje s ceněným řemeslným odkazem naší země a prezentuje díla českých umělců. Na místě najdete také samostatnou exkluzivní restauraci ZEM a bar MEZ, zaměřené na lokální klientelu. Dokonalým místem pro relaxaci je Klara Rott The Spa, kde pracují s extra čistou a mimořádně účinnou českou bio kosmetikou Klara Rott.

Andaz Prague je součástí hotelové sítě Hyatt Hotels Corporation, která sídlí v Chicagu a provozuje bezmála 900 lokací v 60 zemích napříč 6 kontinenty. Společnost Hyatt se zavázala k prosazování ekologických opatření a k maximalizaci komplexního přístupu k řízení korporátu za učelem udržitelného rozvoje.

Hotel je součástí globálního ekologického programu monitorujícího a měřícího dopad provozů na životní prostředí a také je pod dohledem tzv. LEED Gold certification – kategorie LEEDv4 Building Design and Construction: New Construction/Hospitality.
Vzhledem k ekologické náročnosti hotelových provozů se již při stavbě hotelu a jeho vybavování dbalo na využité šetrných technologií, které snižují spotřebu elektrické energie a vody.
Na hotelovém parkovišti jsou přístupné elektrické dobíjecí stanice.
Minimalizována je spotřeba plastu a tiskovin.

Snahou je maximálně využívat lokální produkty a dodavatele. Příkladem může být kosmetika na pokojích i hotelových toaletách, která je vyráběna v ČR. Je organická, bez jakýchkoliv přidaných konzervantů a dalších chemií. Kosmetické flakony jsou znovuplnitelné. Stejný přístup je uplatňován také v oblasti spotřeby potravin, kromě odběru lokálních produktů, je kladen důraz na jejich maximální využití. Díky spolupráce s iniciativou ”Zahraň jídlo” jsou věškeré zbytky ještě dále využity.

Andaz Prague je hrdým pořadatelem vlastních unikátních eventů se zaměřením na nejrůznější společenská témata, kulturu České republiky, umění a filantropii. V rámci tzv. Andaz Loungů byla navázána spolupráce s Prague Pride festivalem, UMPRUM a otevřeny byly důležité otázky a debaty. Například při příležitosti Andaz Lounge -Women to women, který byl povypuknutí války na Ukrajině zaměřen na možnosti podpory ze strany různých instucí.