ICF ČR – International Coach Federation Czech Republic

ICF ČR – International Coach Federation Czech Republic, z. s. – je česká pobočka Mezinárodní federace koučů, největší světové profesní organizace v oboru koučování. ICF sdružuje celosvětově přes 30 000 koučů ve více než 130 zemích, zaměřuje se na rozvoj profese kouče, definuje vysoké profesní standardy, akredituje vzdělávací programy institucí po celém světě, podporuje kontinuální vzdělávání koučů a zajišťuje nezávislou certifikaci pro kouče (tituly ACC, PCC a MCC).

ICF ČR působí v České republice od roku 2005. Zaměřuje zejména na podporu profesionálního koučinku, rozvoj vzdělávání v tomto oboru a pořádání akcí, kde je možné získat praktickou zkušenost a zážitek z práce s profesionálním koučem.

Projekty ICF ČR:
– Mezinárodní týden koučování ICW – týden zaměřený na propagaci profesionálního koučování s cílem přiblížit široké veřejnosti, jak výrazný posun může profesionální koučink vnést do života každého z nás. Profesionální kouči nabízejí v tomto týdnu své aktivity bez nároku na honorář.
– Projekt To dáš!, který ICF ČR realizuje ve spolupráci s Nadací Terezy Maxové dětem a Coca-Cola HBC. Členové ICF ČR – profesionální kouči – vedou v projektu přednášky pro studenty SŠ a VŠ zaměřené na rozvoj měkkých dovedností jako jsou komunikace, zpětná vazba, time management či networking. V pilotním ročníku v roce 2019 realizovali kouči téměř 70 přednášek pro více než 2000 studentů.
– Projekt Pro bono koučink pro zaměstnance azylových domů – v roce 2020 proběhne již 3. ročník. Ve 2. ročníku projektu poskytla organizace pro bono koučink ve 4 azylových domech a celková hodnota pro bono koučování dosáhla bezmála 180 000 Kč.

Více na www.coachfederation.cz.