JIC

JIC, podnikání dává smysl

JIC podporuje lidi v rozvoji jejich podnikání, které může měnit svět k lepšímu. Jeho vizí je otevřený inovační ekosystém, který je domovem globálně úspěšných podnikatelů a inspiruje svět. JIC provází, podporuje a věří, že pouze lidé, kterým jejich práce a podnikání dává smysl, mohou být úspěšní a zároveň mít radost ze života. Právě proto vybudoval jeden z nejinovativnějších podnikatelských systémů na evropském kontinentu. Každý rok podpoří prostřednictvím konzultačních služeb více než stovku majitelů firem z jižní Moravy, od začínajících podnikatelů s novými nápady až po zavedené společnosti.

JIC podporuje transformaci firem prostřednictvím inovací a ověřeného know-how a současně i zlepšuje podnikatelskou atmosféru a kvalitu podnikatelského ekosystému s jádrem na jižní Moravě. Jednotlivcům, začínajícím podnikatelům a malým a středním firmám nabízí různé úhly pohledu na jejich podnikání.

JIC vznikl v roce 2003 jako zájmové sdružení právnických osob. Jeho zřizovatelem jsou Jihomoravský kraj, statutární město Brno, Masarykova univerzita, Vysoké učení technické v  Brně, Mendelova univerzita v  Brně a Veterinární a farmaceutická univerzita Brno.

JIC je členem European Business & Innovation Centre Network (EBN), Enterprise Europe Network (EEN) a European Institute of Innovation & Technology (EIT Digital).