LA VIDA LOCA

Celorepublikový charitativní projekt „Život v kufříku“ zcela zásadním způsobem pozitivně ovlivňuje zdravý rozvoj dětí, vyrůstající mimo své biologické rodiny. Počet odložených či odebraných novorozeňátek činí v ČR až 500 dětí ročně, tendence je bohužel vzrůstající.

Během svých prvních let života se často ocitnout hned na několika místech náhradní péče a informace spojené s tímto obdobím jsou ve většině případů nenávratně ztraceny. Díky projektu Život v kufříku mohou pěstouni, adoptivní rodiče, a především samy děti znát svůj příběh skutečně od samého začátku.

Naše snaha vede k obdarování těchto dětí symbolickým kufříkem, který obsahuje jejich první výbavičku do života (kniha života, fotoalbum, první botičky, čepičku a svetřík – ruční výroba od seniorek a dobrovolnic z celé ČR, první hračka, kojenecká láhev, dudlík a další dárky od nejbližších).

Působnost Nadačního fondu LA VIDA LOCA a projektu „Život v kufříku“ ovlivnila také životy dětí v ZŠ v rámci preventivního programu  pod názvem „Život a Já“. Další část aktivit je věnována seniorům, se kterými  fond spolupracujeme v rámci rukodělných dílniček /výroba hraček, pletených oblečků pro odložené děti/. Toto mezigenerační propojení podněcuje uvědomění si morálních hodnot, důležitosti komunikace a kontaktu s ostatními.

Nadační fond LA VIDA LOCA má za cíl rozšířit projekt Život v kufříku do všech 60 porodnic v ČR a zajistit tak všem nově narozeným dětem vyrůstajícím bez svých biologických rodičů kufřík na cestu životem.

Veškeré aktivity projektu Život v kufříku lze sledovat na webu www.nflavida.org.