Máma z Afriky

Projekt Máma z Afriky vznikl jako obyčejný blog, skrze který Kristýna Bodjona psala o své šestileté zkušenosti v západní Africe a díky kterému pootevřela relativně tabuizované téma jedinců afro-evropského původu, žijících v České republice. Vzhledem k tomu, že je Kristýna vdaná za Afričana a mají spolu míšené děti, tak považuje za velmi důležité zviditelňovat problematiku inkluze dětí a dospělých jedinců odlišného kulturního původu.

Vizí projektu je vést konstruktivní dialogy v otázkách míšení kultur, migrace, globalizace, atp. a edukovat novou generaci k tomu, aby byla otevřená a respektující. Projekt je podporován UHK – oborem Afrických studií a pro průzkumy využívá své sociální bubliny sestavené z jedinců afro-evropského či čistě afrického původu.

Mimo blog a stejnojmenný podcast zahrnuje projekt Máma z Afriky i e-shop, na kterým si návštěvníci mohou koupit africké produkty či přírodní vlasovou kosmetiku. Kristýna spolupracuje s drobnými farmáři, převážně ženami, a osobně dohlíží na to, že jsou za jejich práci férově ohodnoceni. Jednou ze zásad je také prodej v ekologických obalech, které jsou buď ze skla, dřeva či papíru.